Голова Нацбанку Польщі: «Чи вистачить нам працівників з України?»

Голова Нацбанку Польщі: «Чи вистачить нам працівників з України?»

Український «безвіз» ставить під сумнів, що працівники обиратимуть саме Польщу, а не більш багаті країни ЄС

Голова Нацбанку Польщі: «Чи вистачить нам працівників з України?»
фото з pixabay.com

Нестача робочої сили є головною проблемою грошово-кредитної політики Польщі, тому влада країни занепокоєна, чи вдасться їй цього року залучити достатню кількість працівників з України та Білорусі. Про це заявив голова Національного банку Польщі, передає Reuters.

У Польщі протягом тривалого пострадянського періоду спостерігався високий рівень безробіття, але за останній час він знизився до рекордного мінімуму, що посприяло підвищенню заробітної платні та стимуляції інфляційних проблем.

У грудні рівень безробіття складав 6,6% завдяки стійкому економічному зростанню, старінню населення та відтоку молодих працівників до більш багатих країн Європи.

Дешева робоча сила з сусідніх України та Білорусі компенсувала дефіцит, але з послабленням візового режиму ЄС для України є ризик, що менше працівників зроблять свій вибір на користь Польщі.

«Що нас непокоїть? Наприклад, з погляду ринку праці – чи знайдемо ми достатню кількість працівників з України та Білорусі, щоб компенсувати дефіцит робочої сили в Польщі?» – сказав Адам Глапінський, голова Нацбанку Польщі.

Наразі з 38 млн громадян Польщі працюють лише 16 млн. У країні працюють 1–1,5 млн українців, велика частина з них – без дозволу на роботу

Союз підприємців та роботодавців Польщі оцінив два роки тому, що країні необхідно близько 5 млн додаткових працівників для підтримки свого економічного росту.

За оцінками аналітиків, ріст ВВП у 2017 році склав 4,5%.

Нагадаємо: близько 70% українських мігрантів у Польщі працюють на будмайданчиках, у виробничих цехах, в очисній промисловості тощо, виконуючи досить просту роботу після короткого навчання. Рівень їх доходу складає від 800 до 2000 злотих на місяць.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло