Голова Нацбанку Польщі: «Чи вистачить нам працівників з України?»
Український «безвіз» ставить під сумнів, що працівники обиратимуть саме Польщу, а не більш багаті країни ЄС

Нестача робочої сили є головною проблемою грошово-кредитної політики Польщі, тому влада країни занепокоєна, чи вдасться їй цього року залучити достатню кількість працівників з України та Білорусі. Про це заявив голова Національного банку Польщі, передає Reuters.
У Польщі протягом тривалого пострадянського періоду спостерігався високий рівень безробіття, але за останній час він знизився до рекордного мінімуму, що посприяло підвищенню заробітної платні та стимуляції інфляційних проблем.
У грудні рівень безробіття складав 6,6% завдяки стійкому економічному зростанню, старінню населення та відтоку молодих працівників до більш багатих країн Європи.
Дешева робоча сила з сусідніх України та Білорусі компенсувала дефіцит, але з послабленням візового режиму ЄС для України є ризик, що менше працівників зроблять свій вибір на користь Польщі.
«Що нас непокоїть? Наприклад, з погляду ринку праці – чи знайдемо ми достатню кількість працівників з України та Білорусі, щоб компенсувати дефіцит робочої сили в Польщі?» – сказав Адам Глапінський, голова Нацбанку Польщі.
Наразі з 38 млн громадян Польщі працюють лише 16 млн. У країні працюють 1–1,5 млн українців, велика частина з них – без дозволу на роботу
Союз підприємців та роботодавців Польщі оцінив два роки тому, що країні необхідно близько 5 млн додаткових працівників для підтримки свого економічного росту.
За оцінками аналітиків, ріст ВВП у 2017 році склав 4,5%.
Нагадаємо: близько 70% українських мігрантів у Польщі працюють на будмайданчиках, у виробничих цехах, в очисній промисловості тощо, виконуючи досить просту роботу після короткого навчання. Рівень їх доходу складає від 800 до 2000 злотих на місяць.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].