Сільське господарство набуде позитивної динаміки у І кварталі цього року

Сільське господарство набуде позитивної динаміки у І кварталі цього року

Зростання формуватиметься за рахунок тваринництва в умовах поступового збільшення експорту продукції птахівництва та стабільного внутрішнього попиту

Сільське господарство набуде позитивної динаміки у І кварталі цього року
Фото: pixabay.com

Протягом І кварталу 2018 року спостерігатиметься незначне зростання с/г продукції, яке через сезонність с/г виробництва формуватиметься виключно за рахунок тваринництва, в умовах поступового збільшення експорту продукції птахівництва та стабільного внутрішнього попиту. Про це повідомила прес-служба Міністерства економічного розвитку.

Ризиком для показників с/г продукції залишається нова хвиля розповсюдження захворювань тварин та несприятливі погодні умови для перезимівлі озимих культур.

Протягом 2017 року, як і очікувалося, падіння обсягів виробництва с/г становило 2,7% порівняно зі зростанням на 6,3% у 2016 році.

Основними причинами падіння виробництва рослинницької продукції було отримання меншого обсягу врожаїв більшості с/г культур внаслідок зниження врожайності на тлі несприятливих погодних умов у період їхньої вегетації, дозрівання та збирання; у тваринництві – складна ситуація у свинарстві та висока витратність виробництва, в першу чергу в господарствах населення.

Нагадаємо, що у січні – листопаді свиняче стадо скоротилося на 8,4% порівняно з аналогічним періодом минулого року, до 6,544 млн голів. 

Гендиректор Центру підвищення ефективності в тваринництві Микола Бабенко у своєму матеріалі для Mind зазначав, що пов’язувати скорочення свинячого поголів’я виключно зі спалахами африканської чуми свиней (АЧС) не можна.

«Щороку в Україні скорочується поголів’я свиней на більш ніж 500 000. Поширення африканської чуми свиней (АЧС) стимулює скорочення поголів’я, але це не основний фактор», – йдеться у матеріалі «Свині не винні: чому виробництво традиційного українського продукту стало невигідним».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло