Путін відреагував на публікацію «кремлівської доповіді»

Путін відреагував на публікацію «кремлівської доповіді»

Російський президент назвав документ «недружнім актом», направленим на всіх росіян

Путін відреагував на публікацію «кремлівської доповіді»
фото Shutterstock

Президент Росії Владімір Путін заявив, що список чиновників та бізнесменів, близьких до Кремля, опублікований США, фактично орієнтований на всіх росіян, передає BBC. За кожним з людей, які потрапили в цей перелік, стоять звичайні росіяни, тому, на думку президента РФ, в список внесли все населення країни.

Список, у який входить 210 російських олігархів та високопосадовців, було опубліковано як частину закону «Протидія противникам Америки через закон про санкції», прийнятого в серпні 2017 року і спрямованого на покарання Москви за втручання в американські вибори та агресію в Україні.

114 із згаданих у списку осіб працюють в уряді, ще 96 – олігархи, чиї статки перевищують $1 млрд.

Влада США наголошує, що особи з цього списку не обов’язково підпадають під нові санкції. Його мета – швидше декларативна. У Конгресі пояснили, що список називає тих, хто отримав вигоду від тісної співпраці з президентом Путіним, тож ці особи потрапляють в зону ризику – санкції проти них може бути введено пізніше.

Однак Путін зазначив, що цей список був «недружнім актом», який ускладнив американсько-російські зв'язки. При цьому він заявив, що не хоче ускладнювати ситуацію і що Росія повинна більше думати «про себе», займатися економікою, сільським господарством, охороною здоров'я, освітою, зміцненням обороноздатності, керуючись правилом «Собака гавкає, караван іде». .

Деякі російські високопосадовці також висміяли «чорний список», стверджуючи, що він сильно нагадує звичайний  рейтинг журналу Forbes російських мільярдерів.

Як ми повідомляли, Міністерство фінансів США опублікувало «кремлівську доповідь» – документ, до якого увійшло 210 осіб з найближчого оточення президента РФ Владіміра Путіна. Серед них пов’язані з активами в Україні Вагіт Алекперов, Михайло Фрідман, брати Аркадій та Борис Ротенберги, Володимир Євтушенков, Гавриїл Юшваєв («Вімм-Білль-Данн») та ін.

Зазначається, що широкий загал має змогу ознайомитись лише з незасекреченою частиною списку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті