Захворіло у світі
31,880,241
Померло у світі
976,640
Вилікувалось у світі
21,983,692
Захворіло в Україні
188,106
Померло в Україні
3,757
Вилікувалось в Україні
83,458
Україна вводить електронний облік деревини

Україна вводить електронний облік деревини

Продаж деревини поза аукціоном заборонений

Україна вводить електронний облік деревини
Фото: Shutterstock

Державне агентство лісових ресурсів запровадило електронний облік деревини, що йде на продаж, та заборонило її реалізацію поза аукціоном, повідомляється на сайті Держлісагентства.

Як зазначається, відповідний наказ №49 від 30 січня 2018 року підписав голова відомства Володимир Бондар.

«Забезпечити ведення електронного обліку деревини на лісогосподарських підприємствах з внесенням інформації про всю заготовлену і реалізовану деревину до системи електронного обліку деревини та забезпечити реєстрацію укладених договорів в системі», – йдеться у наказі.

Також наказом зобов’язано припинити реалізацію підвідомчими лісогосподарськими підприємства деревини за прямими договорами підрядникам, що виконують роботи із заготівлі деревини та не беруть участі в аукціонних торгах.

Окрім того, заборонено реалізовувати споживачам дубову дров’яну деревину для технологічних потреб виробничо-технічного призначення.

За підсумками роботи Держлісагентства у 2017 році висаджено 1700 га нових лісів, а у постійному користуванні державних лісогосподарських підприємств Держлісагентства знаходиться 7,6 млн га земель.

Крім того, під час проведення рубок формування і оздоровлення лісів заготовлено 8,7 млн куб. м ліквідної деревини (130% до завдання). 

Як писав Mind, у листопаді минулого року президент України Петро Порошенко доручив уряду розробити ряд заходів щодо забезпечення стабільного природокористування та розвитку лісів, удосконалення системи державного управління у сфері охорони, захисту, використання та відтворення лісових насаджень, ведення лісового господарства, збереження цінних природних комплексів і екосистем, розвитку заповідної справи.

Раніше Порошенко підписав закон про посилення відповідальності за незаконну порубку лісу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті