Захворіло у світі
65,926,118
Померло у світі
1,519,576
Вилікувалось у світі
42,398,729
Захворіло в Україні
801,716
Померло в Україні
13,421
Вилікувалось в Україні
412,533
Чехія збільшить квоту на працівників з України вдвічі

Чехія збільшить квоту на працівників з України вдвічі

При цьому уряд країни не хоче впускати біженців і не розцінює їх як робочу силу

Чехія збільшить квоту на працівників з України вдвічі
Фото Shutterstock

Чеський уряд прийняв рішення по те, щоб удвічі збільшити квоти на прийом працівників з України і таким чином допомогти місцевим фірмам, які заявляють про дефіцит робочої сили. Раніше квота становила 9600 осіб на рік, тепер ця кількість зросла до 19 600 на рік.

Про це повідомив міністр закордонних справ Чехії Мартін Стропніцький у своєму Twitter.

«За пропозицією МЗС Чехії уряд сьогодні вирішив збільшити видачу дозволів на роботу для працівників з України з 9 600 до 19 600 на рік», – написав він, зазначивши, ще це реакція уряду на проблеми роботодавців щодо браку робочої сили.

Стропніцький уточнив, що план уряду буде також застосовуватися, хоча в меншому кількісному вираженні, для працівників з Монголії та Філіппін.

При цьому Reuters зазначає, що на противагу неабиякої збільшенню квоти для українців (два роки тому цей показник становив лише 3800 осіб) чеський уряд вороже налаштований стосовно біженців з мусульманських країн, яких багато чехів вважають загрозою безпеці.

Повідомляється, що Чеська Республіка має найнижчий рівень безробіття в Європейському Союзі – 2,3% згідно із методологією Євростату. Однак місцеві компанії вважають дефіцит робочої сили найбільшою перешкодою.

Раніше повідомлялося, що Чехія офіційно відмовилася від прийому біженців за квотами ЄС і не захотіла приймати виділених на неї близько 2700 біженців.

Нагадаємо, польський завод, де українців змушують носити жовто-синю форму, перевірили на предмет дискримінації за національною ознакою.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті