Захворіло у світі
30,183,223
Померло у світі
946,158
Вилікувалось у світі
20,532,559
Захворіло в Україні
169,472
Померло в Україні
3,468
Вилікувалось в Україні
75,486
Чехія офіційно відмовилася від прийому біженців за квотами ЄС

Чехія офіційно відмовилася від прийому біженців за квотами ЄС

Країна не хоче приймати виділених на неї близько 2700 біженців

Чехія офіційно відмовилася від прийому біженців за квотами ЄС
фото Shutterstock

Чеський уряд у понеділок, 5 червня, виніс постанову до вересня поточного року більше не приймати біженців. Про це повідомляє Deutsche Welle.

Таким чином Прага офіційно виступила проти рішення Брюсселя про справедливий розподіл біженців в рамках Євросоюзу. Саме у вересні має завершитися проект ЄС, згідно з яким для країн-членів встановлено квоти на прийом мігрантів, які прибувають до Італії та Греції.

В офіційному роз’ясненні МВС Чехії зазначило, що відмовляється брати участь в програмі по перерозподілу мігрантів через те, що «ця програма не працює» і «ситуація з безпекою погіршилася», маючи на увазі останні теракти в Європі.

Згідно з квотами програми, Чехія мала прийняти 2691 біженця зі 120 000 тих, які прибули в ЄС.

Два роки тому країна разом з Угорщиною, Румунією та Словаччиною проголосувала проти квот на біженців, проте потім заявила, що готова виконати ці вимоги. Як передає агентство Reuters, досі чехи дали притулок лише близько 12 особам з-поміж мігрантів.

У травні Угорщина і Словаччина звинуватили Євросоюз в халатності і нехтуванні правовими нормами при прийнятті в 2015 році рішення про перерозподіл 120 000 нелегальних мігрантів по країнах ЄС.

Єврокомісія оголосила про готовність штрафувати країни, які не бажають дотримуватися квоти, – в зв'язку з порушенням угод ЄС. Оскільки Угорщина, Австрія та Польща досі не прийняли жодної людини в рамках програми, їм запропоновано зробити це протягом червня. Інакше н них буде накладено штраф.

Як повідомлялося раніше, Чехія заявила, що готова до санкцій з боку ЄС, але біженців приймати більше не буде.

Нагадаємо, до Європи морем з початку цього року потрапили понад 70 тисяч мігрантів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті