Захворіло у світі
100,296,057
Померло у світі
2,158,473
Вилікувалось у світі
55,418,424
Захворіло в Україні
1,200,883
Померло в Україні
22,202
Вилікувалось в Україні
980,085
Україна прийняла всі умови Венеціанської комісії щодо мовної статті

Україна прийняла всі умови Венеціанської комісії щодо мовної статті

Перехідний період для імплементації статті має бути продовжено до 2023 року

Україна прийняла всі умови Венеціанської комісії щодо мовної статті
Фото: Уніан

Міністерство освіти і науки України повністю прийняло рекомендації Венеціанської комісії щодо мовної статті закону «Про освіту» і погоджується, що перехідний період для імплементації статті має бути продовжено до 2023 року, і підготує покрокову карту імплементації мовної статті, йдеться на сайті міністерства.

Як зазначається, про це розповіла міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час зустрічі з послом Румунії Крістіаном-Леоном Цуркану.

«Ми вдячні Венеціанській комісії за оперативну та професійну роботу та готові імплементувати надані рекомендації. Тут важливо розуміти, що ми це робимо не у зв’язку з реакцією окремих країн, наше найперше завдання – дати кожній українській дитині, незалежно від її національності чи місця проживання, високий рівень володіння українською мовою. Для цього нам потрібно, аби всі були готові до імплементації статті, а також щоб при цьому враховувались особливості навчання для національних громад різних мовних груп», – пояснила Гриневич.

Раніше міністр заявляла, що способи імплементації статті закону «Про освіту» щодо мови навчання будуть уточнені в законі «Про загальну середню освіту».

Нагадаємо: закон «Про освіту», який набрав чинності 28 вересня минулого року, серед іншого визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін на двох і більше мовах – державною, англійською чи інших офіційних мовах Європейського союзу.

Водночас Міністерство закордонних справ Угорщини заявляло про намір країни блокувати зближення України і ЄС через закон про освіту, а обидві палати румунського парламенту одноголосно підтримали декларацію, в якій висловлюється занепокоєння з приводу того, що новий український закон про освіту може порушити права нацменшин, які проживають в Україні.

Крім того, занепокоєння щодо мовної статті нового закону «Про освіту» висловлювали і інші країни Євросоюзу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті