НБУ: інфляція у 2018 році залишатиметься високою – на рівні 8,9%

НБУ: інфляція у 2018 році залишатиметься високою – на рівні 8,9%

Попри посилення НБУ жорсткості монетарної політики

Національний банк очікує тривалішого уповільнення споживчої інфляції до цільового рівня, ніж раніше прогнозувалося, і попри посилення регулятором жорсткості монетарної політики інфляція у 2018 році залишатиметься високою – на рівні 8,9% з очікуваних 7,3% та базової інфляції на рівні 8,2% на кінець року.

Такі прогнози регулятора наведені у Інфляційному звіті Нацбанку, розміщеному на його сайті.

Регулятор пояснює такі тенденції низкою факторів, зокрема ефектом перенесення від зростання цін на сирі продукти, що вже відбулося, на продукти з високим ступенем обробки, активним зростанням споживчого попиту, що зумовлюватиметься збільшенням доходів населення на фоні підвищення соціальних стандартів та заробітної плати в приватному секторі через зростання попиту на робочу силу.

Крім того, НБУ відзначає підвищення зовнішньої вразливості економіки України через затримки у відновленні співпраці з МВФ, що перешкоджає надходженню капіталу в Україну з відповідним тиском на обмінний курс гривні, та значну інерційність інфляційних процесів з огляду на погіршення очікувань на фоні високої поточної інфляції.

Також центробанк називає однією з причин й стрімкіше зростання світової економіки, що, зокрема, створюватиме тиск на ціни енергоресурсів.

Однак НБУ зазначає, що інфляція поступово знижуватиметься та врешті-решт повернеться до цільового діапазону в середині 2019 року і становитиме 5,8% на кінець 2019 року. Водночас у 2020 році інфляція, за прогнозами НБУ, уповільниться до 5,0%, «що відповідатиме центральному значенню цільового діапазону (5,0% ± 1 в. п.)».

Нагадаємо, НБУ з 26 січня підвищив облікову ставку до 16%, адже «більш жорстка монетарна політика сприятиме поступовому зниженню споживчої інфляції та її поверненню в цільовий діапазон у середині 2019 року»,  – зазначив регулятор.

Водночас прем’єр-міністр Володимир Гройсман закликав центробанк знизити облікову ставку через її вплив на подорожчання кредитів, які мають бути доступними для економіки.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло