НБУ: інфляція у 2018 році залишатиметься високою – на рівні 8,9%
Попри посилення НБУ жорсткості монетарної політики
Національний банк очікує тривалішого уповільнення споживчої інфляції до цільового рівня, ніж раніше прогнозувалося, і попри посилення регулятором жорсткості монетарної політики інфляція у 2018 році залишатиметься високою – на рівні 8,9% з очікуваних 7,3% та базової інфляції на рівні 8,2% на кінець року.
Такі прогнози регулятора наведені у Інфляційному звіті Нацбанку, розміщеному на його сайті.
Регулятор пояснює такі тенденції низкою факторів, зокрема ефектом перенесення від зростання цін на сирі продукти, що вже відбулося, на продукти з високим ступенем обробки, активним зростанням споживчого попиту, що зумовлюватиметься збільшенням доходів населення на фоні підвищення соціальних стандартів та заробітної плати в приватному секторі через зростання попиту на робочу силу.
Крім того, НБУ відзначає підвищення зовнішньої вразливості економіки України через затримки у відновленні співпраці з МВФ, що перешкоджає надходженню капіталу в Україну з відповідним тиском на обмінний курс гривні, та значну інерційність інфляційних процесів з огляду на погіршення очікувань на фоні високої поточної інфляції.
Також центробанк називає однією з причин й стрімкіше зростання світової економіки, що, зокрема, створюватиме тиск на ціни енергоресурсів.
Однак НБУ зазначає, що інфляція поступово знижуватиметься та врешті-решт повернеться до цільового діапазону в середині 2019 року і становитиме 5,8% на кінець 2019 року. Водночас у 2020 році інфляція, за прогнозами НБУ, уповільниться до 5,0%, «що відповідатиме центральному значенню цільового діапазону (5,0% ± 1 в. п.)».
Нагадаємо, НБУ з 26 січня підвищив облікову ставку до 16%, адже «більш жорстка монетарна політика сприятиме поступовому зниженню споживчої інфляції та її поверненню в цільовий діапазон у середині 2019 року», – зазначив регулятор.
Водночас прем’єр-міністр Володимир Гройсман закликав центробанк знизити облікову ставку через її вплив на подорожчання кредитів, які мають бути доступними для економіки.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].