Японці вивчатимуть наслідки аварії на «Фукусімі» на прикладі Чорнобиля

Японці вивчатимуть наслідки аварії на «Фукусімі» на прикладі Чорнобиля

Зруйнований реактор Чорнобильської АЕС вивчить японський Дослідницький інститут Mitsubishi

Японці вивчатимуть наслідки аварії на «Фукусімі» на прикладі Чорнобиля
Фото: Уніан

Уряд Японії субсидує проект розробки технологій по ліквідації наслідків аварій на об'єктах атомної галузі, в рамках якого Дослідницького інституту «Мітсубіші» (Mitsubishi Research Institute, Японія) вивчатиме наслідки аварії на Фукусімі» на прикладі аварії Чорнобильської АЕС, повідомляє інформаційно-аналітичний центр ядерної енергетики EUAXIS.

«В рамках цього глобального проекту група вчених з Дослідницького інституту «Мітсубіші» (Mitsubishi Research Institute, Японія) дослідить енергоблок №4 Чорнобильської АЕС для того, щоб використовувати отримані дані в роботі з наслідками аварії на АЕС «Фукусіма-Даїчі», – йдеться у повідомленні центру.

Водночас повідомляється, що тендер на проведення масштабних робіт на Чорнобильській АЕС виграла корпорація «Росатом». Так, уже відомо, що на зруйнованої Чорнобильської АЕС будуть вивчені зразки розплаву активної зони реактора в процесі його старіння.

«За результатами цієї роботи на підприємствах «Росатома» виготовлять зразки паливних осколків для розробки прогнозної моделі зміни характеристик розплаву активної зони реактора, щоб потім використовувати її для ліквідації наслідків аварії на АЕС «Фукусіма-Даїчі», – зазначє EUAXIS.

Як писав Mind, раніше японцям вдалося отримати нові зображення субстанції, схожої на розтоплене ядерне паливо, яке міститься всередині одного зі зруйнованих реакторів атомної станції Фукусіма.

Нагадаємо, аварія на АЕС Фукусіма-1 – радіаційна аварія максимального 7-го рівня за Міжнародною шкалою ядерних подій. Катастрофа сталася 11 березня 2011 року в результаті найсильнішого в історії Японії землетрусу і цунамі, яке стало його наслідком. Землетрус і удар цунамі вивели з ладу зовнішні лінії електропостачання та резервні дизельні генератори. Це призвело до непрацездатності всіх систем нормального та аварійного охолодження. В результаті перегріву розплавилися активні зони реакторів на енергоблоках 1, 2 і 3. Японські інженери-ядерники оцінюють, що приведення об'єкта в стабільний, безпечний стан може тривати до 40 років.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті