«Розумні окуляри» від Intel проектують віртуальні зображення прямо на сітківку ока

«Розумні окуляри» від Intel проектують віртуальні зображення прямо на сітківку ока

При цьому використовується лазерна технологія, яка не шкодить очам

«Розумні окуляри» від Intel проектують віртуальні зображення прямо на сітківку ока
скрін-шот Youtube

Американська компанія Intel розробила прототип «розумних окулярів» Vaunt, які мають властивість проектувати віртуальні зображення просто на сітківку ока, передає The Verge.

На вигляд вони як звичайні окуляри, важать всього 50 грамів і дозволяють використовувати скельця з діоптріями.

Окуляри розроблені лабораторією Intel New Devices Group. Зображення передається за допомогою лазера малої потужності на правій дужці. Лазер проектує зображення на спеціальний відбивач, розміщений на лінзі, а звідти воно потрапляє просто на сітківку. Окуляри управляються додатком для iOS або Android, який підтримує зв'язок із пристроєм по Bluetooth.

Пристрій проектує червоний текст та іконки в нижній правий кут вашого поля зору, як показано на відео. Очі помічають, коли з'являється щось нове: просто так нове повідомлення від окулярів не пропустиш.

Лазер не може зашкодити зору, тому що має дуже малу потужність. На його використання навіть не потрібен спеціальний сертифікат, стверджують в Intel. Оскільки зображення з'являється прямо на сітківці, воно однаково чітке і для тих, у кого ідеальний зір, і для короткозорих, і для далекозорих.

Акселерометр і компас дозволяють окулярам розпізнавати рухи голови і відповідним чином на них реагувати. У майбутньому в окуляри планується вмонтувати мікрофон.

Для співрозмовника практично непомітно, чи дивитеся ви на повідомлення, що прийшли від окулярів, чи ні.

Поки що була представлена лише демо-версія програми для окулярів Vaunt, яка відображала повідомлення про дзвінки та назви вулиць. Окуляри працюють до 18 годин від одного заряду.

В Intel поки що не придумали, як використовувати Vaunt, однак можливостей дуже багато. Вартість окулярів і терміни їх появи у продажу поки не називаються.

Раніше повідомлялося, що компанія Magic Leap представила окуляри доповненої реальності, в якій цифрові об’єкти зливатимуться з реальним світом.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло