Обмеження виїзду за кордон неплатника аліментів можливе лише за наявності відповідної постанови держвиконавця

Обмеження виїзду за кордон неплатника аліментів можливе лише за наявності відповідної постанови держвиконавця

В інших випадках прикордонники не перешкоджатимуть виїжджати порушникам закону про аліменти

Обмеження виїзду за кордон неплатника аліментів можливе лише за наявності відповідної постанови держвиконавця
Фото: Shutterstock

Прикордонники не можуть обмежити виїзд за кордон неплатника аліментів без постанови державного виконавця, повідомляє Інтерфакс-Україна із посиланням на помічника голови Держприкордонслужби (ДПСУ) Олега Слободяна. Як зазначається, про це він заявив у ефірі телеканалу «112 Україна».

«Для того щоб обмежити ту чи іншу особу в праві виїзду за кордон, повинен бути задіяний спеціальний механізм. У даному випадку першопричиною для внесення в базу даних і подальшого обмеження в праві виїзду для нас є постанова державного виконавця. Після того як надходить така постанова, ця особа вноситься в базу даних, і при перетині кордону прикордонник діє згідно зі своїми повноваженнями», – повідомив він.

Водночас Слободян висловив сумнів, що закон передбачає якісь винятки.

«Якщо постанови немає, то підстав для обмеження виїзду за кордон у прикордонників немає», – резюмував він.

Як пояснила Mind партнер ESQUIRES, адвокат Вікторія Ковальчук рішення про зазначені обмеження приймає виконавець у межах відповідного виконавчого провадження з примусового виконання судового рішення про стягнення аліментів.

Як зазначила адвокат, наразі Міністерство юстиції і ДПСУ поки не опублікували порядку взаємодії. «До врегулювання на рівні підзаконного нормативно-правового акту порядку реалізації обмежень – закон не діє», – підкреслила юрист.

Крім того, Ковальчук зазначила, що це актуально і для інших обмежень за цим законом. Міністерству юстиції необхідно напрацювати порядок взаємодії з Національною поліцією, Державним агентством лісових ресурсів (ДАЛР), міністерством внутрішніх справ (МВС), – «адже саме вони матимуть право контролювати застосування обмежень у вигляді позбавлення права керування т/з (нацполіція. – Mind), позбавлення права полювання (ДАЛР. – Mind), позбавлення права користування зброєю (МВС. – Mind)».

Як писав Mind, Міністерство юстиції відкрило Єдиний реєстр неплатників аліментів, у якому вже понад 75 000 електронних записів щодо боржників. Він почав працювати з 6 лютого 2018 року.

Разом з цим з 6 лютого громадяни України, які стали боржниками в рамках виплати аліментів, не зможуть виїхати за межі України і водити транспорт. Таке обмеження почне діяти відповідно до закону про посилення відповідальності за несплату аліментів.

Раніше повідомлялось, що в Україні запустять відкритий реєстр неплатників аліментів. Також повідомлялось, що Мін'юст стягнув понад 2,4 млрд грн заборгованості по аліментах за минулий рік. Кошти було стягнуто на користь 576 000 дітей.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло