Обмеження виїзду за кордон неплатника аліментів можливе лише за наявності відповідної постанови держвиконавця
В інших випадках прикордонники не перешкоджатимуть виїжджати порушникам закону про аліменти

Прикордонники не можуть обмежити виїзд за кордон неплатника аліментів без постанови державного виконавця, повідомляє Інтерфакс-Україна із посиланням на помічника голови Держприкордонслужби (ДПСУ) Олега Слободяна. Як зазначається, про це він заявив у ефірі телеканалу «112 Україна».
«Для того щоб обмежити ту чи іншу особу в праві виїзду за кордон, повинен бути задіяний спеціальний механізм. У даному випадку першопричиною для внесення в базу даних і подальшого обмеження в праві виїзду для нас є постанова державного виконавця. Після того як надходить така постанова, ця особа вноситься в базу даних, і при перетині кордону прикордонник діє згідно зі своїми повноваженнями», – повідомив він.
Водночас Слободян висловив сумнів, що закон передбачає якісь винятки.
«Якщо постанови немає, то підстав для обмеження виїзду за кордон у прикордонників немає», – резюмував він.
Як пояснила Mind партнер ESQUIRES, адвокат Вікторія Ковальчук рішення про зазначені обмеження приймає виконавець у межах відповідного виконавчого провадження з примусового виконання судового рішення про стягнення аліментів.
Як зазначила адвокат, наразі Міністерство юстиції і ДПСУ поки не опублікували порядку взаємодії. «До врегулювання на рівні підзаконного нормативно-правового акту порядку реалізації обмежень – закон не діє», – підкреслила юрист.
Крім того, Ковальчук зазначила, що це актуально і для інших обмежень за цим законом. Міністерству юстиції необхідно напрацювати порядок взаємодії з Національною поліцією, Державним агентством лісових ресурсів (ДАЛР), міністерством внутрішніх справ (МВС), – «адже саме вони матимуть право контролювати застосування обмежень у вигляді позбавлення права керування т/з (нацполіція. – Mind), позбавлення права полювання (ДАЛР. – Mind), позбавлення права користування зброєю (МВС. – Mind)».
Як писав Mind, Міністерство юстиції відкрило Єдиний реєстр неплатників аліментів, у якому вже понад 75 000 електронних записів щодо боржників. Він почав працювати з 6 лютого 2018 року.
Разом з цим з 6 лютого громадяни України, які стали боржниками в рамках виплати аліментів, не зможуть виїхати за межі України і водити транспорт. Таке обмеження почне діяти відповідно до закону про посилення відповідальності за несплату аліментів.
Раніше повідомлялось, що в Україні запустять відкритий реєстр неплатників аліментів. Також повідомлялось, що Мін'юст стягнув понад 2,4 млрд грн заборгованості по аліментах за минулий рік. Кошти було стягнуто на користь 576 000 дітей.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].