Міжнародні резерви в Україні в січні знизились на 2% – НБУ

Міжнародні резерви в Україні в січні знизились на 2% – НБУ

Станом на 1 лютого 2018 року міжнародні резерви України становили $18,4 млн

Міжнародні резерви в Україні в січні знизились на 2% – НБУ
Фото: Shutterstock

Станом на 1 лютого 2018 року міжнародні резерви України становили $18,4 млн, в порівнянні із попереднім місяцем вони скоротилися на 2%. Про це повідомляє прес-служба Національного банку України.

Згідно з повідомленням, причинами до скорочення стали платежі уряду з обслуговування та погашення державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті на суму $565,6 млн. Зокрема, $68,5 млн було спрямовано на обслуговування і погашення за ОВДП, деномінованими в іноземній валюті.

Також скороченню резервів сприяли валютні інтервенції Нацбанку для згладжування надмірних курсових коливань, викликаних тимчасовими факторам. У січні НБУ здійснив продаж іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку на $266,8 млн, з яких $169,0 млн – під час інтервенцій у формі запиту найкращого курсу.

Разом з цим регулятор зазначає, що формування надлишкової пропозиції валюти на міжбанківському ринку наприкінці січня дозволило Нацбанку поповнити міжнародні резерви: за січень НБУ купив на міжбанківському валютному ринку України $250,9 млн, зокрема, $177,0 млн – за інтервенціями у формі запиту найкращого курсу.

Чистий продаж іноземної валюти становив $15,9 млн.

На обсяг резервів вплинули переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості, курсу валют) на суму $205,9 млн та інші операції на суму $9,9 млн.

Станом на 1 лютого 2018 року обсяг міжнародних резервів покриває 3,5 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду і Національного банку.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло