Ракету Ілона Маска Falcon Heavy успішно запустили в космос (ПРЯМА ТРАНСЛЯЦІЯ)

Ракету Ілона Маска Falcon Heavy успішно запустили в космос (ПРЯМА ТРАНСЛЯЦІЯ)

У вантажному відсіку – червона Tesla Roadster з манекеном, які вирушать на орбіту

Ракету Ілона Маска Falcon Heavy успішно запустили в космос (ПРЯМА ТРАНСЛЯЦІЯ)
twitter/ Elon Musk

Сьогодні о 20:30 (за Києвом) з космодрому Космічного центру імені Кеннеді у Флориді стартує ракета Falcon Heavy з вантажем у вигляді капсули, в якій знаходиться особистий автомобіль засновника Space X і Tesla Ілона Маска – Tesla Roadster червоного кольору.

Оновлено 00.10: Roadster наразі летить над Австралією. Самопочуття водія хороше.

Оновлено: Дивіться вид з кабіни Roadster :

Оновлено: Підтвердження від Маска: «Другий імпульс дан, апогей орбіти виріс до 7000 км».

Оновлено: Фото спорткара на орбіті (публікується вперше в історії цивілізації):

Оновлено: Поки все йде за планом. Перший автомобіль у космосі!

Оновлено: до запуску ракети залишається 60 хвилин, затримка сталася через очікування сприятливих погодних умов, повідомили в Space X.

До цього польоту розробники готувалися сім років. Саме Falcon Heavy імовірно доставить першу експедицію на Марс. Крім того, це найпотужніша ракета, яка злетить на орбіту за останні 45 років.

Falcon Heavy запустять за допомогою трьох прискорювачів Falcon 9, вона здатна доставити близько 63,5 тис. кг вантажу на орбіту, до 16,8 т на Марс і 3,5 т на Плутон.

Пряма трансляція запуску:

Сам запуск буде тестовим, у ракеті знаходиться червоний Tesla Roadster з манекеном за кермом. Весь час від запуску і до посадки всередині ракети буде грати на повторі пісня Девіда Боуї Space Oddity.

Згідно з планом польоту, Falcon Heavy злетить зі стартового майданчика LC-39A – того самого, з якого на Місяць відправився «Аполлон-11» з Нілом Армстронгом, Баззом Олдріном і Майклом Коллінзом.

Незабаром після старту від ракети відокремляться два розгінних блоки з трьох; обидва повинні бути посаджені і використані знову. Третій розгінний блок повинен вивести вантаж, ту саму «Теслу», на шлях до геліоцентричної орбіти навколо Сонця. Саме ця орбіта використовується для подорожей на Марс. Цей розгінний блок теж передбачається посадити на Землю, а машина опиниться в космосі сама по собі – ще й з відкритим верхом.

За задумом розробників SpaceX, це буде виглядати приблизно так:

Зрештою «Тесла» буде подорожувати по земній орбіті, час від часу наближаючись то до Землі, то до Марсу. На Марс вона, на жаль, не потрапить, бо в неї немає двигунів, які могли би її скерувати в потрібному напрямку.

Схематично Ілон Маск зобразив процес запуску у своєму Twitter:

Основна мета старту в SpaceX – перевірити працездатність Falcon Heavy і можливість виведення супутників на орбіту Землі.

За приблизними оцінками експертів, політ коштує $90-120 млн.

Нагадаємо, випробування надважкої ракети не раз переносили. Вперше про її розробку оголосили в квітні 2011 року, анонсувавши запуск на 2013 рік зі стартового майданчика на авіабазі Ванденберг, але його відклали.

Після аварії ракети-носія Falcon 9 (ракета не просто вибухнула, але й пошкодила стартовий комплекс SLC-40) в червні 2015 року пріоритет робіт був зміщений на покращення ситуації з прискорювачами і ремонт Falcon 9. Сам стартовий комплекс під політ Falcon Heavy спеціально перебудували.

У березні 2017 року SpaseX анонсувала, що при запуску ракети-носія використовує дві перші сходинки Falcon 9 в якості прискорювачів. У грудні 2017-го Ілон Маск заявив, що саме електромобіль Tesla Roadster використовують в якості корисного навантаження, а після запуску його хочуть вивести на орбіту в напрямку Марса. Перед новим роком з'явилися фотографії ракети-носія в ангарі стартового комплексу LC-39A в Космічному центрі Кеннеді.

Якщо політ пройде успішно, то на кінець 2018-го SpaceX обіцяє, що корабель Dragon V2 з двома приватними пасажирами облетить Місяць і повернеться на Землю, а запуск здійснять за допомогою Falcon Heavy. У 2020 році планується місія Red Dragon з демонстрацією технології керованої реактивної посадки на поверхню Марса.

Чому цей запуск важливий?

У разі успішного випробувального запуску Falcon Heavy компанія Ілона Маска стане провідною космічною компанією в світі. SpaceX у 2017 році здійснила більше успішних запусків, ніж будь-яка інша приватна чи державна компанія.

Нова важка ракета дозволить SpaceX значно знизити вартість запусків і розширити свої можливості, в тому числі виводити на орбіту важчі супутники і запускати космічні апарати, які жодна інша ракета підняти не в змозі. У компанії вже є плани на подальші запуски Falcon Heavy, включаючи контракти з Пентагоном і Саудівською Аравією.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті