Уряд розподілить 6,3 млрд грн на машинобудування та фермерство

Уряд розподілить 6,3 млрд грн на машинобудування та фермерство

При купівлі вітчизняної с/г техніки компенсація становитиме 25% вартості

Уряд під час засідання затвердив програми державної підтримки на 2018 рік і зміни до них. Близько 6,3 млрд грн будуть розподілені між основними програмами: державна підтримка тваринництва, вітчизняного сільськогосподарського машинобудування, садівництва і підтримка фермерства.

Найбільшу суму – 2,5 млрд грн буде виділено на програму здешевлення кредитів для будівництва тваринницьких і молочнотоварних комплексів, ферм, за ставкою до 3% у гривні протягом 5 років. У тому числі відшкодовуватимуть до 30% власних коштів аграріїв, залучених на таке будівництво.

«Даний сектор потребує підтримки, оскільки тваринництво – це затратна галузь, яка потребує значних капіталовкладень, як на будівництво комплексів, так і на закупівлю обладнання, і постійних інвестицій протягом 5-7 років. Для бізнесу головне – чіткі і прописані правила. Пакет документів, який просто зібрати, і просто пройти процедуру подання. Це дозволить отримати рівний доступ до державної підтримки всім виробникам», – прокоментував Тарас Висоцький, генеральний директор Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

Ще 1,5 млрд грн із загальних 4 млрд грн будуть направлені на компенсацію вартості племінних тварин і матеріалів, утримання молочного стада і вирощування селянами молодняка ВРХ.

«Державна підтримка тваринництва націлена на нарощення поголів’я. Програма буде реалізовуватися через компенсацію вартості племінних тварин і матеріалів, утримання молочного стада і вирощування молодняка ВРХ. Кошти будуть виділятися не тільки підприємцям, а й селянам, фінансово мотивуючи їх не віддавати молодняк на забій», – зазначив Тарас Висоцький.

Компенсація при купівлі вітчизняної с/г техніки становитиме 25% вартості. На цю програму в бюджеті передбачено 1 млрд грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті