США наздоганяють Саудівську Аравію та Росію за обсягами виробництва нафти
За прогнозами, наступного десятиліття американська нафта складатиме 80% світової пропозиції

За два роки з моменту зняття Вашингтоном 40-річної заборони на експорт нафти, танкери, заповнені американською сирою нафтою попливли до більш ніж 30 країн, включно з Китаєм та Індією. Про це повідомляє Reuters.
Потік нафти із США підірвав глобальні ціни на нафту та вплив країн-експортерів ОПЕК і захопив долю ринку, яка до цього належала її країнам-членам.
Американські виробники стали серйозною конкурентною загрозою для інших країн-експортерів, таких як Саудівська Аравія та Росія.
Згідно із прогнозом Міжнародного енергетичного агентства, наступного десятиліття обсяги виробництва в США складатимуть понад 80% світової пропозиції.
Більша частина збільшеного потоку піде до Китаю, який є найбільшим імпортером в світі.
Чен Бо, президент Unipec – найбільшого покупця американської сирої нафти, сказав, що компанія очікує подвоїти імпорт з США цього року до 300 000 барелів на добу, оскільки вона прагне розширити продажі в Азії і знайти нових клієнтів для американського експорту в інших регіонах, зокрема і в Європі.
У період з 2010 по 2017 роки видобуток нафти в США зріс з 5,5 млн барелів до 10 млн барелів на день, тим самим наближаючись до рекордних обсягів видобутку, зафіксованих у 1970 році. Таким чином виробництво в США наздоганяє обсяги виробництва у Саудівській Аравії та Росії, які складають близько 10,9 млн барелів на день.
Американські виробники також витісняють іноземну нафту з США.
Загальний імпорт сирої нафти до США впав на 3 млн б/д до 7,6 млн барелів на день з пікового показника у 10,6 млн б/д у 2006 році.
Дізнатись більше про вартість нафтопродуктів на 8 лютого можна із матеріалу Mind.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].