МВФ проконсультує Україну щодо Антикорупційного суду - Данилюк

МВФ проконсультує Україну щодо Антикорупційного суду - Данилюк

МВФ ще не визначився з датою прибуття місії в Україну в рамках четвертого перегляду програми EFF

МВФ проконсультує Україну щодо Антикорупційного суду - Данилюк
Фото: Shutterstock

Група експертів Міжнародного валютного фонду в рамках візиту до Києва надасть владі України рекомендації щодо Антикорупційної суду. Про це повідомив міністр фінансів Олександр Данилюк, передає Інтерфакс.

«Разом з місією прибуде кілька експертів, які працюватимуть і нададуть рекомендації щодо закону про створення Антикорупційного суду», – заявив Мінфін.

При цьому Данилюк зазначив: зараз саме той час, коли ця місія МВФ необхідна для того, щоб Україна могла просунутися далі у співпраці з Фондом.

Як повідомлялося, команда в складі кількох експертів Міжнародного валютного фонду відвідає Київ в період з 12 по 16 лютого для проведення технічних консультацій з представниками влади України.

Відкрита МВФ в березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом SDR12,348 млрд (близько $17,5 млрд) з першим траншем в $5 млрд спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми, виділення в 2015 році ще трьох траншей по SDR1,18 млрд і зменшення квартальних траншів в 2016-2018 роках до SDR0,44 млрд ($0,62 млрд). Україна змогла отримати з невеликою затримкою другий транш за цією програмою на $1,7 млрд на початку серпня 2015 року, після чого виникла тривала пауза в зв'язку з невиконанням ряду умов, політичною кризою і зміною уряду.

Після приходу нового Кабміну на чолі з Володимиром Гройсманом в квітні 2016 роки переговори про продовження фінансування поновилися, проте фонд вирішив виділити третій транш у розмірі $1 млрд тільки в середині вересня, четвертий – 3 квітня 2017 року.

В рамках четвертого перегляду, який відкриває шлях для отримання п'ятого траншу, МВФ ще продовжує вивчати прийнятий Верховною Радою закон про пенсійну реформу. Крім цього, Україні ще необхідно прийняти законодавство про створення антикорупційного суду, реформувати, а також провести коригування внутрішніх тарифів на газ відповідно до раніше затвердженої формули.

Київ виконав одну з умов перегляду – був прийнятий новий закон про приватизацію. Крім того президент Петро Порошенко вніс до Верховної Ради кандидатуру Якова Смолія на посаду глави Національного банку України, яка фактично стала вакантною з весни минулого року, коли нинішня глава Валерія Гонтарєва подала у відставку.

У той же час, МВФ ще не визначився з датою прибуття місії в Україну в рамках четвертого перегляду програми EFF.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло