Захворіло у світі
160,343,184
Померло у світі
3,331,844
Вилікувалось у світі
138,122,966
Захворіло в Україні
2,129,073
Померло в Україні
46,987
Вилікувалось в Україні
1,797,136
Відтепер українці зможуть легально купувати цінні папери Tesla або Apple

Відтепер українці зможуть легально купувати цінні папери Tesla або Apple

Цінні папери, що розміщені на закордонних біржах стали доступні для будь-якого громадянина України, а не тільки для великих інвесторів

Відтепер українці зможуть легально купувати цінні папери Tesla або Apple
Фото: Shutterstock

Цінні папери, що розміщені на закордонних біржах стали доступні для будь-якого громадянина України, а не тільки для великих інвесторів. Про це повідомляє прес-служба Нацдепозитарію.

Згідно з повідомленням, відповідні зміни набрали чинності 6 лютого рішенням «Про внесення змін до Положення про допуск цінних паперів іноземних емітентів до обігу на території України» (№871), відповідно до якого українці зможуть купувати іноземні цінні папери, продавати, дарувати, передавати у спадок, тощо.

Разом з цим рішення скасовує обмеження обсягу іноземних цінних паперів які допущені до обігу на українському ринку: будь-яка кількість паперів, що отримали допуск, допущені до обігу на ринку. Обіг паперів необов’язково має відбуватися на біржі.

Також тепер дозвіл на допуск іноземних цінних паперів може бути надано не тільки за заявою емітента, але і за зверненням НДУ.

«У результаті спростилася процедура входу цінних паперів на ринок. Тепер все, що необхідно зробити емітенту для отримання дозволу від НКЦПФР на допуск цінних паперів іноземній компанії, – заповнити стандартну форму заяви. Збір іншої інформації і введення на український фондовий ринок здійснює НДУ. Кількість цінних паперів в обігу для їх власників поки не обмежується», – наголошує голова правління НДУ Міндаугас Бакас.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті