ФГВФО закликає керівників банків не підтримувати злочинні дії колишніх акціонерів неплатоспроможніх банків

ФГВФО закликає керівників банків не підтримувати злочинні дії колишніх акціонерів неплатоспроможніх банків

Фонд розраховує на їх відповідальну та свідому професійну і громадянську позицію

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) звернувся з відкритим листом до керівників банків України з закликом проявити свою свідому професійну і громадянську позицію щодо недобросовісних дій колишніх акціонерів банків, що ліквідуються.

Про це повідомляється на сайті фонду, де наведено текст зазначеного звернення до керівників українських банків.

«Фонд гарантування закликає діючі банки бути обачними при виборі своїх партнерів та ретельно зважувати усі обставини перед прийняттям рішень. Ми закликаємо банки бути свідомими того, що подібні дії акціонерів є фактично злочинними спробами нанести мільярдні збитки державі та кредиторам цих банків», – йдеться у зверненні щодо недобросовісних дій колишніх акціонерів ПАТ «УкрІнБанк» (кінцевий власник істотної участі з найбільшою часткою Клименко О. В.) та АТ «Златобанк» (кінцевий власник істотної участі з найбільшою часткою Якіменко О. А.).

У фонді пояснюють, що колишні акціонери та топ-менеджери таких фінустанов звернулися до діючих банків із пропозиціями придбати активи цих неплатоспроможних банків.

«А крім того – із запитами про відкриття нових кредитних ліній для них та афілійованих з ними юридичних осіб, які, користуючись ситуацією, припинили виконувати свої уже існуючі зобовʼязання перед ПАТ «УкрІнБанк» та АТ «Златобанк», – йдеться в повідомленні.

Проте ФГВФО зазначає, що жоден з них навіть не обіцяє повернути державі виплачені в межах гарантованої суми відшкодування кошти, так само – як і розрахуватися з кредиторами.

Водночас у фонді зазначають, що вживатимуть усіх передбачених чинним законодавством методів задля повернення цих банків у правову площину та відновлення свого контролю над активами. Усі факти неправомірних відчужень майна банків будуть оскаржені, а активи – повернуті. «Фонд гарантування ніколи не відмовиться від боротьби за них», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо: ПАТ «УкрІнБанк» виводиться з ринку з 25 грудня 2015 року, ФГВФО виплатив вкладникам банку 1 760, 6 млн грн. Загальна сума реєстру акцептованих вимог кредиторів становить 3 027,6 млн грн.

АТ «Златобанк» виводиться з ринку з 14 лютого 2015 року, виплати фонду вкладникам склали 825 млн грн. Загальна сума реєстру акцептованих вимог кредиторів становить 6 808,6 млн грн. (зокрема, 839 млн грн – заборгованість перед НБУ).

Як писав Mind, ФГВФО звертав увагу і на рейдерські захоплення активів інших неплатоспроможних банків, зокрема «Єврогазбанку», «Промекономбанку», «Родовід Банку», «БГ банку» та інших фінустанов, що ліквідуються.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті