ФГВФО заявляє про незаконне відчуження нерухомості Промекономбанку

ФГВФО заявляє про незаконне відчуження нерухомості Промекономбанку

Сума збитків фінустанови склала понад 781 млн грн

Неправомірні дії шахраїв та керівництва ПАТ «КБ «Промекономбанк» призвели до незаконного відчуження і привласнення нерухомості фінустанови на суму 63 млн грн, при цьому її посадовими осами та шахраями було завдано загальної шкоди банку на суму 781,1 млн грн.

Про це повідомляє Фонд гарантування вкладів фізичних осіб на своїй сторінці та наводить перелік шляхів маніпуляцій з активами банку, до яких вдалося керівництво фінустанови разом з невстановленими третіми особами: «відчуження нерухомого майна ПАТ «КБ «Промекономбанк», штучне виведення грошових коштів з банку, незаконне заволодіння рухомим майном».

У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.

«За усіма фактами незаконного заволодіння майном ПАТ «КБ «Промекономбанк» уповноваженою особою (від ФГВФО. – Mind) подано 14 заяв про вчинення кримінального правопорушення на загальну суму 781,1 млн грн, з яких 4 заяви на суму 713,1 млн грн щодо посадових осіб банку за доведення до банкрутства та розкрадання коштів», – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, мова йде про незаконне відчуження найбільш ліквідного активу ПАТ «КБ «Промекономбанк», а саме: будівлі та споруди виробничого комплексу Заводу бетонних виробів, балансовою вартістю 63 млн грн, які розташовані в Дніпропетровській області, сел. Партизанське.

Крім того, зазначається про незаконне заволодіння нерухомістю та земельною ділянкою в АР Крим, що обліковувалися на балансі банку вартістю 1,4 млн грн.

Також зазначається, що в ході ліквідаційної процедури ПАТ «КБ «Промекономбанк» сепаратисти так званої «ДНР» захопили та проникли в будівлю банку в м. Донецьк,  розграбували та пошкодили приміщення, а завдані збитки від таких дій склали щонайменше 3,3 млн грн, «і на даний момент їх повернення не видається можливим».

У фонді зазначають, що, хоча зазначене майно і включене до ліквідаційної маси банку, продати його з метою розрахунків з кредиторами банку на даний час неможливо. «Як результат – при зафіксованій «на папері» балансовій вартості у 181,6 млн грн група активів основних засобів оцінена незалежними суб’єктами оцінювання у майже 14 разів менше – 13,5 млн грн», – пояснюють у ФГВФО.

Як зазначається, 5 січня 2015 року було затверджено ліквідаційну масу банку, балансова вартість його активів склала 290,7 млн грн, а незалежні суб’єкти оціночної діяльності оцінили їх майже в 14,5 разів дешевше – 20,0 млн грн.

Водночас загальна сума акцептованих вимог кредиторів банку склала 709,9 млн грн, до якої увійшли вимоги другої, третьої, четвертої та сьомої черг кредиторів банку. Так, станом на 1 січня 2018 року за рахунок коштів, одержаних у результаті ліквідації та продажу майна банку, погашено лише 44,6% вимог другої черги кредиторів, тобто вимоги щодо погашення заборгованості з заробітної плати, що виникла до запровадження в банку тимчасової адміністрації.

Як писав Mind, днями ФГВФО затвердив умови реструктуризації заборгованості за іпотечними кредитами фізичних осіб перед банками, що ліквідуються, які будуть єдині для таких фінустанов, та ними зможуть скористатися всі їх клієнти – фізичні особи.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту editor@mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло