mind
Екс-директор Shell зізнався, що це він передав міністру слова Путіна про «велику Росію»

Екс-директор Shell зізнався, що це він передав міністру слова Путіна про «велику Росію»

Він стверджує, що Путін не збирався приєднати Україну, Прибалтику і Казахстан до «великої Росії»

Екс-директор Shell зізнався, що це він передав міністру слова Путіна про «велику Росію»
Jeroen van der Veer
фото Wikipedia

Колишній директор нідерландсько-британської нафтогазової компанії Royal Dutch Shell Єрун ван дер Веєр зізнався, що саме він був тим загадковим джерелом, яке 12 років тому повідомило нинішньому міністру закордонних справ Нідерландів Хальбе Зейлстрі (який у 2006 році також працював в Shell) про таємну зустріч президента Росії Володимира Путіна з представниками бізнесу.

Про це сьогодні, 13 лютого, пише видання Volkskrant, в редакцію якого Єрун ван дер Веєр направив лист із роз'ясненнями.

Як раніше повідомляв Mind, глава голландського МЗС Хальбе Зейлстра не раз розповідав про те, що, перебуваючи з візитом на дачі Путіна як співробітник Shell у 2006 році, почув, як Путін розповідає представникам бізнесу про «велику Росію», яка розглядає Україну, Білорусь і Прибалтику як частину своєї території і хоче за будь-яку ціну знову приєднати ці землі, додавши ще й Казахстан.

Напередодні міністр зізнався, що на дачі Путіна знаходився насправді не він, а джерело, яке передало йому цю розмову, і яке політик не став розкривати.

У листі в газету екс-директор Shell Єрун ван дер Веєр написав, що Путін насправді нібито говорив про те, що історично «Велика Росія» більша, ніж сьогоднішня Російська Федерація, і колись в її склад входили землі України, Білорусі і Прибалтики. Зейлстра міг сприйняти передані йому слова президента Росії як бажання впливати на згадані країни, зазначив ван дер Веєр, проте він запевнив, що слова Путіна не можна інтерпретувати «в агресивному сенсі». Крім того, ван дер Веєр заявив, що не згадував Казахстан при передачі слів Путіна.

Примітно, що своє зізнання Зейлстра зробив всього за кілька днів до того, як має летіти до Москви на зустріч з главою російського МЗС Сергієм Лавровим.

На порядку денному зустрічі стоїть і питання розслідування обставин катастрофи МН17 авіакомпанії Malaysia Airlines в 2014 році. Представники Нідерландів входять у Міжнародну слідчу групу, яка розслідує обставини авіакатастрофи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті