mind
Південна Корея заплатить $2,64 млн за перебування делегації з КНДР на зимовій Олімпіаді

Південна Корея заплатить $2,64 млн за перебування делегації з КНДР на зимовій Олімпіаді

На Олімпіаду з Північної Кореї приїхала група із 424 людей

Південна Корея заплатить $2,64 млн за перебування делегації з КНДР на зимовій Олімпіаді
фото з pixabay.com

Південна Корея ухвалила виділення 2,68 млрд вон ($2,64 млн) на покриття витрат, пов’язаних з перебуванням делегації з Північної Кореї на зимовій Олімпіаді. Про це повідомляє Reuters.

Міністерство уніфікації повідомило, що кошти підуть на оплату проживання та харчування групи підтримки, оркестру, спортсменів, журналістів та інших співробітників, які знаходяться в Кореї. Загалом вони складають групу із 424 громадян КНДР.

Президент Південної Кореї Мун Джеін запросив атлетів та чиновників з Північної Кореї на Олімпійські ігри, намагаючись знизити напругу між Пхеньяном, Сеулом та Вашингтоном щодо ядерної та ракетної програм КНДР.

Витрати на розміщення офіційної делегації високого рівня, до якого увійшла сестра північнокорейського лідера Кім Йо Чона, будуть оплачені з державного бюджету окремо.

Цьогорічні витрати значно перевищують 1,35 млрд вон, які було витрачено на покриття витрат групи із 650 громадян з Північної Кореї, які приїздили до Південної Кореї у 2002 році на Азійські ігри.

За офіційними даними, із загальної суми у 2,86 млрд вон близько 1,2 млрд піде на розміщення та харчування, приблизно 1 млрд буде витрачено на оплату вступних внесків, а 100 млн вон призначатимуться на транспортні витрати.

Бюджет для перебування делегації з КНДР буде взято із Фонду міжкорейської співпраці, який входить до Міністерства уніфікації. Фонд було створено в 1991 році для витрат, пов’язаних з Північною Кореєю, його загальний бюджет на 2018 рік складає 962,4 млрд вон.

Незадовго до початку Олімпійських ігор Північна Корея закликала «усіх корейців у країні та за кордоном» зробити прорив для возз’єднання без допомоги інших країн.

Як повідомлялось, на зимовій Олімпіаді днями було зареєстровано перший випадок вживання допінгу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті