В Дубаї готуються запустити літаюче таксі, яке підніматиметься на висоту до 2 км

В Дубаї готуються запустити літаюче таксі, яке підніматиметься на висоту до 2 км

Про всяк випадок кабіна буде оснащена запасними батареями і парашутами

В Дубаї готуються запустити літаюче таксі, яке підніматиметься на висоту до 2 км
фото volocopter.com

Проект впровадження нового виду громадського транспорту – безпілотного аеротаксі – був офіційно представлений в Дубаї (ОАЕ) на 6-му Всесвітньому урядовому саміті (World Government Summit), присвяченому питанням ефективного державного управління та впровадження сучасних технологій у різні сфери життя, повідомляє Tecnoblog.

Ініціатором запуску нового виду таксі стало Управління доріг і транспорту Дубая, яке запросило до співпраці німецьку компанію Volocopter. Проект є частиною масштабного плану влади Дубая щодо впровадження новітніх технологій у сферу суспільного життя та послуг.

Аеротаксі, розроблене Volocopter, має невелику двомісну вертолітну кабіну, підвішену до круглої платформи з 18 пропелерами. Апарат забезпечений повністю автономним автопілотом, і під час польоту не потребує управління з дистанційного пульта.

Оскільки цей безпілотник призначений для перевезення пасажирів, він забезпечений великою кількістю дублюючих систем на випадок відмови основних, резервними батареями і роторами. А для найгіршого варіанту розвитку подій – парашутами.

Зазначається, що максимальна тривалість польоту аеротаксі – 30 хвилин, швидкість – 100 км/год. При цьому таксі зможе підніматися на висоту до 2000 метрів.

Повітряне таксі Дубая – екологічно чистий вид транспорту, оскільки він буде працювати на електриці.

«Ідея полягає в тому, що ви, маючи на своєму смартфоні спеціальний додаток, замовляєте Volocopter і підходите до найближчої станції Voloport. Таксі прилітає туди, забирає і доставляє вас до місця призначення», – розповідає гендиректор компанії Volocopter Флоріан Ройтер.

Зараз машина здатна прокладати маршрут за оцінками GPS. Але в майбутньому компанія має намір надати роботу-пілоту повну свободу дій, оскільки при польоті в міських умовах на шляху аеротаксі можуть виникнути несподівані перешкоди.

Раніше повідомлялося, що в Дубаї планують запустити службу таксі, що літає, через п’ять років, однак за останніми даними, це станеться значно швидше, хоча термінів компанія поки що не називає.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті