Важко, але потрібно: Сенат США шукає шляхи регулювання криптовалют

Важко, але потрібно: Сенат США шукає шляхи регулювання криптовалют

Основна мета – не дозволити відмивати кошти та ухилятися від сплати податків за допомогою шахрайських схем

Важко, але потрібно: Сенат США шукає шляхи регулювання криптовалют
фото Shutterstock

У Сенаті США тривають слухання стосовно ролі криптовалюти в сучасній фінансовій системі і способів її регуляції. Зазначається, що позиція однієї з провідних економік світу безперечно вплине на стан галузі в цілому. Зокрема, про основні етапи обговорення повідомляє видання Hash Telegraph.

Голова Комісії з товарних і ф'ючерсних ринків (CTFC) Крістофер Джанкарло закликав рахуватися зі зростаючим впливом криптовалюти на світових ринках.

«Як і в ситуації з розвитком Інтернету, ми не можемо повернути технологію назад і загнати джина в пляшку. Ігнорування цих явищ не змусить їх зникнути. Тут потрібна відповідальна регулятивна відповідь», – зазначив він.

Регулювання повинно перешкоджати ухиленню від податків, відмиванню брудних грошей і шахрайствам із криптоактивами.

При цьому регулятори всі як один згодні, що майбутнє – за блокчейн-технологіями.

Крістофер Джанкарло навів як приклад історію з іпотечною кризою 2007–2008 років. Він заявив на слуханнях, що, якби тоді у фінрегуляторів була можливість простежувати ланцюжки операцій і обробляти цю сукупну інформацію належним чином, такого масштабу кризи не було б.

Чиновник навів цифри колосальних вигод, що випливають із впровадження блокчейна тільки в системи фінансових транзакцій – йдеться про десятки мільярдів доларів на рік.

Що стосується криптовалюти, то зараз у США думають над регулюванням трьох видів криптооб'єктів:

  • самі криптовалюти (визнані товаром, але регулювати їх ще не почали);
  • ICO (вважається нелегальним, регулювання відкладено в довгий ящик);
  • ф'ючерси на криптовалюту (визнано в якості ф'ючерсу на товар без поставки з виплатами за контрактами у вигляді еквівалента в коштах).

Незважаючи на відносно невеликі масштаби цього класу активів, віртуальна валюта генерує принципово нові проблеми для регуляторів, пише видання.

Що стосується міжвідомчої координації, то в своєму виступі Джанкарло зазначив, що «юрисдикція CFTC щодо віртуальних валют не є винятковою». В результаті підхід США до нагляду за віртуальними валютами перетворився, на його думку, в багатогранний процес, до якого залучені і фінансові та правоохоронні органи: і SEC, і фіскальна служба, і ФБР та інші.

Але головне, на чому наполягає голова CFTC, – регуляторне реагування повинно починатися з освіти споживачів. На тлі диких тверджень, сміливих заголовків і шокуючої гіперболи про віртуальну валюту виникає потреба в набагато більшому розумінні та ясності – з боку професійних учасників ринку і приватних, індивідуальних інвесторів, підсумовує видання.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті