Для отримання карти побуту в Польщі українцям тепер треба засуджувати УПА та Бандеру

Для отримання карти побуту в Польщі українцям тепер треба засуджувати УПА та Бандеру

Якщо заявник вагається або недостатньо чітко висловлює свою позицію, його заявку відхиляють, навіть якщо особа має польське коріння

Для отримання карти побуту в Польщі українцям тепер треба засуджувати УПА та Бандеру
Сітілайт у Львові, виготовлений на замовлення Львівської міськради
фото Wikipedia

Громадян України, які хочуть отримати посвідку на постійне проживання в Польщі, відтепер питають про їх ставлення до УПА та Степана Бандери.

Про це повідомляє телеканал Superstacja, передає rp.pl

Заявку відхиляють, якщо людина сумнівається чи недостатньо чітко висловлює свою позицію. Це підтвердила лідер організації «Євромайдан Варшава» Наталія Панченко.

Панченко вважає, що таким чином створюється можливість для маніпулювання та зловживань з боку посадовців, які аналізують відповідь заявника.

«Люди мають документи, які підтверджують їх походження, але якщо вони недостатньо рішуче відповідають на питання про Бандеру – прощавай Польща», – каже жінка.

Панченко також розповіла про випадок відмови в отриманні карти побуту, хоча батько та дід заявника мали польське громадянство. Відповідаючи на питання про його ставлення до УПА, той відповів: «А я звідки знаю, ніколи не був у цих зв’язках, тому я не знаю. У кожного своя правда. Говорять, що були і в Польщі, і в Україні. Ніколи цим не цікавився». Друге питання стосувалося різні на Волині. «Я чув, і чув, що фільм недавно вийшов. Але там брали участь московити, невідомо хто і що зробив… Багато людей загинуло, це відомо», – сказав заявник.

На думку чиновників, така відповідь свідчить про те, що українець знає про діяльність ОУН/УПА, але не хоче погано говорити про цю організацію, яка вважається героїчною в Україні.

Нагадаємо: на початку лютого президент Польщі Анджей Дуда підписав скандальний закон про заборону «бандерівської ідеології», згідно з яким забороняється звинувачувати Польщу в будь-яких злочинах проти євреїв під час Другої світової війни та який передбачає покарання за заперечення злочинів українських націоналістів.

  

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло