Латвійський регулятор планує в березні визначитись з додатковими заходами щодо ABLV Bank

Латвійський регулятор планує в березні визначитись з додатковими заходами щодо ABLV Bank

Адже потрібно з’ясувати, чи дійсно є підстави для додаткових заходів

Латвійський регулятор планує в березні визначитись з додатковими заходами щодо ABLV Bank
Фото: Facebook ABLV Bank

Комісія з ринку фінансів і капіталу (КРФК) Латвії планує в середині березня визначитися з питанням, чи потрібні додаткові заходи щодо ABLV Bank, який з 18 лютого працює з обмеженнями, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Про це розповів голова КРФК Петерс Путніньш в ефірі Латвійського телебачення.

За його словами, КРФК в основному були відомі факти, викладені в доповіді Мережі по боротьбі з фінансовими злочинами (FinCEN) Мінфіну США, але частина інформації була новою.

Здебільшого КРФК проводила власні розслідування, за підсумками яких банк зазнав серйозних санкцій. Так, за три роки банк оштрафований в цілому більш ніж на 3 млн євро, а також змушений був вкласти в покращення системи внутрішнього контролю понад 20 млн євро.

«В останні роки ми посилено працювали над тим, щоб усунути ризики відмивання грошей у ABLV Bank», – стверджує Путніньш.

Водночас, що стосується дій банку, які згадані в доповіді FinCEN, але раніше не були відомі КРФК, то по ним потрібно отримати докази. Комісія розраховує отримати інформацію до початку березня, і в середині березня стане більш-менш ясно, чи потрібні подальші заходи та залучення інших державних органів, зазначив голова регулятора.

«Перед тим як висунути комусь претензії, ми повинні бути повністю впевнені в тому, що це сталося», – сказав він.

Як повідомив керівник з комунікацій групи ABLV Артур Еглітіс, банк, як і раніше, співпрацюватиме з КРФК і надаватиме всю необхідну інформацію.

Водночас, як пояснила Mind аналітик ICF Legal Service Ірина Мягка, новини щодо ситуації з банком вплинули на поведінку клієнтів та контрагентів банку, та останній зіткнувся з масовим виведенням коштів.

Так, як один з кроків із стабілізації ситуації банк прийняв рішення закласти частину наявних у його розпорядженні цінних паперів, натомість надіславши запит до Банку Латвії з проханням видати кредит у розмірі до 480 млн євро. Водночас на кінець 2017 року в розпорядженні банку були ліквідні цінні папери на суму майже 1,7 млрд євро.

«На сьогодні зрозуміло, що криза ліквідності – це результат панічних клієнтських настроїв, вона сама по собі може суттєво нашкодити банку», – пояснила аналітик ICF Legal Service.

Водночас, як писав Mind, банк висловив готовність співпрацювати з американською стороною, щоб довести свою здатність продовжувати роботу.

Крім того, ABLV Bank обіцяв 19 лютого 2018 року надати КРФК план дій, який підтверджує здатність банку стабільно працювати в довгостроковій перспективі.

Нагадаємо, влада США звинуватила ABLV Bank у відмиванні грошей, а також у сприянні незаконним транзакціям і корупції. Банк повинен протягом 60 днів надати письмові коментарі у відповідь на повідомлення про можливість закриття йому доступу до фінансової системи США, оприлюдненого 13 лютого американським Мінфіном. ABLV Bank звинувачується у зв'язках з Північною Кореєю та іншими проблемними країнами зі списку ООН, а також у великомасштабних незаконних операціях для контрагентів із Азербайджану, Росії та України.

Банк зі свого боку заявив, що доповідь FinCEN Мінфіну США, ймовірно, заснована на недостовірній інформації. Незважаючи на це, Європейський центробанк (ЄЦБ) ввів обмеження на операції ABLV Bank. Банк, що входить до числа найбільших банків Латвії, поряд зі Swedbank і SEB bankа, знаходиться під безпосереднім наглядом ЄЦБ.

Крім того, американські фахівці планують у найближчі два тижні приїхати до Латвії, щоб роз'яснити виявлені в ABLV Bank порушення.

ABLV існує з 1993 року, працює під нинішнім найменуванням з 2011 року. Найбільшим акціонерам ABLV Bank – Олегу Філю, Ернесту Берніс і Ніке Берніс – прямо та опосередковано належать понад 85% статутного капіталу банку.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло