АМКУ дав дозвіл ICU на купівлю української «дочки» російського залізничного оператора групи FESCO
Спецпроект
Трансформації бізнесу

АМКУ дав дозвіл ICU на купівлю української «дочки» російського залізничного оператора групи FESCO

У АМКУ зазначають, що заявлена ​​концентрація не призводить до монополізації чи суттєвого обмеження конкуренції на товарних ринках України

АМКУ дав дозвіл ICU на купівлю української 	«дочки» російського залізничного оператора групи FESCO
Фото: Shutterstock

Інвестиційна група ICU за допомогою кіпрської компанії Aina Management Ltd має намір придбати ДП «Трансгарант-Україна» – дочірнє підприємство російського залізничного оператора ТОВ «Фірма» Трансгарант» з групи FESCO. Антимонопольний комітет України дав Aina Management Ltd дозвіл на покупку понад 50% в статутному капіталі. Про це пише Інтерфакс-Україна.

У АМКУ зазначають, що заявлена ​​концентрація не призводить до монополізації чи суттєвого обмеження конкуренції на товарних ринках України.

Aina виконує діяльність з управління корпоративними правами суб'єктів господарювання, пов'язаних з нею відносинами контролю, і входить до складу групи ICU, яка контролюється двома фізичними особами-громадянами України.

Згідно з повідомленням, на ринку, ICU розглядала можливість спільного бізнесу з Європейським банком реконструкції та розвитку щодо вантажних вагонів. ЄБРР у кінці 2016 року одержав право власності майже на 2 400 вагонів шляхом звернення стягнення на забезпечення по кредиту, який він видав компанії «Інтерлізінвест» на $90 млн. Оператором вагонів з парку «Інтерлізінвест» було ДП «Трансгарант-Україна».

Головний офіс ДП «Трансгарант-Україна» знаходиться в Києві, проте її офіси були також відкриті в Донецьку і Дніпрі. Компанія працює на ринку залізничних перевезень з 2003 року, здійснює перевезення вантажів як на мережі залізниць як України, так і в країнах СНД і Балтії. Середньорічний обсяг перевезених ДП «Трансгарант-Україна» вантажів становить понад 8 млн тонн.

Група ICU була створена в червні 2006 року. Вона надає послуги з торгівлі цінними паперами, інвестиційно-банківські послуги. До її складу входять «Інвестиційний капітал Україна», однойменна компанія з управління активами (КУА), банк Авангард і КУА-АПФ «Трійка Діалог Україна». ICU керує активами на суму понад $500 млн, в тому числі активами українських інвестиційних і пенсійних фондів на суму понад 3 млрд грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті