Понад 10 000 австрійців стали жертвами криптовалютної піраміди

Понад 10 000 австрійців стали жертвами криптовалютної піраміди

Ошукані вкладники втратили понад 80 млн євро

Понад 10 000 австрійців стали жертвами криптовалютної піраміди
фото pixabay.com

Більш ніж 10 000 австрійців втратили близько 12 000 біткойнів після краху криптовалютної системи Optioment наприкінці листопада 2017 року. Про це пише Інтерфакс із посиланням на австрійську газету Die Presse.

Цей інцидент став найбільшою аферою з криптовалютою в Європі. Точна сума втрачених коштів невідома, але, за приблизними оцінками, це не менше 80 млн євро. Крім австрійців постраждали громадяни Німеччини та Туреччини.

Наприкінці січня австрійська служба з нагляду в сфері фінансових ринків FMA вже викликала представників системи Optioment у прокуратуру для дачі показань. Влада підозрює їх в шахрайстві та організації фінансової піраміди.

Optioment функціонувала як багаторівнева маркетингова система. Інвестори стверджують, що й самі були задіяні в продажах. Організатори обіцяли учасникам дохід від інвестицій від 1,5 до 4% в тиждень за те, що вони приведуть нових вкладників.

«Я привела туди всю сім'ю. Ми вклали близько 50 біткойнів. Я впевнена, що гроші пропали», – коментує ситуацію одна з ошуканих вкладниць. Інший учасник програми заявив, що залучив до участі в Optioment більше 200 осіб і шкодує про це.

Систему Optioment заснували троє австрійців. На зустрічах інвесторів вони представлялися «трьома мушкетерами Optioment», влаштовували шоу з грою на уявних гітарах і організовували сеанси медитації для того, щоб учасники могли «відчути рівень застрахованості вкладів», повідомляє учасниця піраміди.

Організатори піраміди заявляли, що досягнення обіцяного приросту доходів забезпечував робот-оператор криптовалюти. В одному з відео вони пояснюють: «Ваші біткойни не пропали. Вони працюють, замість того щоб дзвеніти у ваших гаманцях. Якщо ми всі будемо працювати, то наші біткойни теж попрацюють на нас».

Австрійська влада звернулися до Інтерполу за допомогою в пошуку підозрюваних в організації шахрайської схеми.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло