Щорічно кібератаки коштують світу $600 млрд – дослідження

Щорічно кібератаки коштують світу $600 млрд – дослідження

Лідером у сфері кіберзлочинності є Росія

Щорічно кібератаки коштують світу $600 млрд – дослідження
фото з pixabay.com

Щорічно кіберзлочинність наносить шкоди на суму $600 млрд по всьому світу. Цьому посприяла винахідливість хакерів та розповсюдження кримінальних ринків та криптовалют. Про це свідчить дослідження, зроблене компанію McAfee, яка займається кіберзахистом, та Центром стратегічних та міжнародних досліджень (CSIS), передає Rappler.

Четверту частину всіх злочинів у 2017 році становила крадіжка інтелектуальної власності.

Більшість атак на фінансові установи світу здійснюють хакери з Росії, Північної Кореї та Ірану, тоді як Китай є лідером у сфері кібершпигунства.

Глобальне дослідження було опубліковано за кілька днів після того, як Білий дім повідомив, що кібератаки коштували США від $57 млрд до $109 млрд у 2016 році.

У глобальному масштабі зловмисники використовують одні й ті самі інструменти для крадіжки даних, атак на банки та інші кіберзлочини, включно із шахрайствами, пов’язаними з цифровими валютами.

Віце-президент CSIS  Джеймс Льюіс сказав, що геополітичні ризики кіберзлочинності є ключовим елементом у такого роду атаках.

«Наше дослідження підтвердило той факт, що Росія є лідером у галузі кіберзлочинності, використовуючи вміння своєї хакерської спільноти та її презирство до західних правоохоронних органів», – сказав він.

«КНДР посідає друге місце, оскільки нація займається крадіжкою криптовалют для фінансування свого режиму, і тепер ми бачимо зростаючу кількість центрів кіберзлочинності, у тому числі не лише в Північній Кореї, але і в Бразилії, Індії та В’єтнамі», – додав Льюіс.

«Кіберзлочинність залишається надто простою, оскільки багато користувачів не застосовують основних захисних заходів, а багато технологічних продуктів не мають адекватного захисту, тоді як хакери використовують як прості, так і передові технології для визначення цілей, автоматизації створення та доставки ПЗ та легкої монетизації того, що їм вдається вкрасти», – йдеться у звіті.

Нагадаємо: британське Міністерство закордонних справ, а згодом і США а Австралія звинуватили Росію в організації масштабної кібератаки вірусом NotPetya. Білий дім заявив, що атака стала «частиною зусиль Кремля, направленого на дестабілізацію України».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло