Росія втручається в голосування за отримання «Оскара»
РФ намагається дискредитувати документальні фільми-номінанти, які описують війну в Сирії та допінговий скандал

Росія намагається вплинути на американських кіноакадеміків, які визначатимуть переможців цьогорічного «Оскара». Про це повідомляє The New York Times.

Зокрема йдеться про документальний фільм режисера Фераса Файяда «Останні люди в Алеппо» про бомбардування сирійського міста. У фільмі зображується велика кількість жертв в Алеппо після бомбардування російських літаків і героїзм сирійських медпрацівників і рятувальних груп під назвою «Білі шоломи».
Режисер зазначає, що атаки з боку російських ЗМІ почалися відразу після того, як його фільм здобув престижні нагороду на кінофестивалі в Санденсі. Росіяни звинувачують Файяда в тому, що він пропагандист, який фінансується Заходом, а його фільм – це насправді замаскована реклама «Аль-Каїди».
Ще один об’єкт нападів з боку Росії – фільм «Ікарус» режисера Браяна Фогеля про російську допінгову програму для спортсменів, яка проводилася на державному рівні під час Олімпіади в Сочі у 2014 році.

Головний герой документального фільму – колишній глава російського антидопіногового агентства Григорій Родченков – переховується в Сполучених Штатах після того, як оприлюднив інформацію про допінгову програму, яку спонсорувала держава. Хоча Росія заперечувала цю схему, інформація Родченкова була перевірена незалежними експертами, що привело до заборони участі Росії на Зимових Олімпійських іграх 2018 року у Південній Кореї.
Зважаючи на те, що двоє колег Родченкова з антидопінгового комітету несподівано загинули з різницею в два тижні, режисер Фогель чотири рази змінював для Родченкова місце проживання і місцезнаходження своєї студії, не користуючись відкритим телефонним зв’язком.
В електронному листі виданню адвокат Родченкова Джеймс Уолден повідомив, що його клієнт і зараз постійно отримує погрози життю, тому змушений переховуватися.
«Я хвилююся за нього і знаю, що всі наші, хто доклав великих зусиль, щоб його захистити, також хвилюються», – розповів режисер Фогель.
Тим часом в Росії триває кампанія проти Родченкова. Російський уряд заявив, що наполягатиме на його екстрадиції (хоча у Росії немає такої угоди з США), глава Олімпійського комітету РФ заявив, що його слід розстріляти, а Путін назвав Родченкова ідіотом під американським контролем. Цього тижня за підтримки Михайла Прохорова, російського олігарха, проти Родченкова було подано позов про дифамацію (приниження честі та гідності – ред.).
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].