Захворіло у світі
96,906,712
Померло у світі
2,075,902
Вилікувалось у світі
53,431,108
Захворіло в Україні
1,177,621
Померло в Україні
21,499
Вилікувалось в Україні
914,730
Закон про деокупацію Донбасу набере чинності 24 лютого 2018 року

Закон про деокупацію Донбасу набере чинності 24 лютого 2018 року

Вже завтра військовослужбовці та правоохоронці зможуть проникати в житло громадян в «зонах безпеки» біля району бойових дій на Донбасі

Закон про деокупацію Донбасу набере чинності 24 лютого 2018 року
Фото Міністерство оборони України

Військовослужбовці і правоохоронці на Донбасі в «зонах безпеки», прилеглих до району бойових дій, зможуть входити в житлові приміщення громадян і, за згодою власників, використовувати їх транспортні засоби (ТЗ) для забезпечення національної безпеки і відсічі збройної агресії РФ, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Відповідні норми містяться в законі про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях, який був опублікований сьогодні і вступає в силу в суботу, 24 лютого 2018 року.

Відповідно до ст.12 закону, військовослужбовці, правоохоронці та інші особи, залучені до заходів по відсічі російської агресії, в зонах безпеки, прилеглих до району бойових дій, можуть проникати у житлові та інші приміщення, які належать громадянам, на територію підприємств і в установи, перевіряти транспортні засоби.

Крім того, вони можуть використовувати із службовою метою засоби зв'язку і ТЗ громадян за їхньою згодою, а також ТЗ, що належать підприємствам і організаціям, за винятком дипломатичних транспортних засобів.
Вони також матимуть повноваження тимчасово обмежувати або забороняти рух транспорту і пішоходів на дорогах, не допускати їх на певні ділянки і об'єкти.

Військовослужбовці та правоохоронці зможуть оглядати громадян, їх речі і ТЗ, перевіряти документи, що посвідчують особу, в разі їх відсутності – затримувати для встановлення особи.

Крім того, вони зможуть застосовувати в разі крайньої необхідності зброю і спецзасоби щодо громадян при спробі їх несанкціонованого проникнення в район здійснення заходів щодо відсічі агресії РФ, а також щодо громадян, які перешкоджають виконанню таких заходів.

Межі зон безпеки, прилеглих до району бойових дій, буде визначати начальник Генерального штабу Збройних сил України за поданням командувача об'єднаними силами.

Разом з тим закон встановлює, що будь-які документи, видані в зв'язку з незаконною діяльністю збройних формувань і окупаційної адміністрації РФ не дійсні. Винятком є документи, які підтверджують факт народження або смерті людини на тимчасово окупованих територіях. Такі документи будуть докладати до заяв про державну реєстрацію народження або смерті.

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла закон «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях»18 січня 2018 року.

Згідно з документом, Росію визначено як країну-агресора, яка «організувала і підтримувала терористичну діяльність в Україні, здійснює збройну агресію проти України і тимчасову окупацію її територій, використовуючи регулярні з'єднання і підрозділи збройних сил та інших військових формувань РФ, підлеглих і скерованих ними російських радників та інструкторів», а датою початку окупації визначено 20 лютого 2014 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті