Відсьогодні закон про реінтеграцію Донбасу набуває чинності, АТО завершується

Відсьогодні закон про реінтеграцію Донбасу набуває чинності, АТО завершується

В Росії заявили, що цей закон «перекреслив Мінські угоди»

Відсьогодні закон про реінтеграцію Донбасу набуває чинності, АТО завершується
Фото Міністерство оборони України

Сьогодні, 24 лютого, набув чинності закон № 2268-VIII «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях».

Закон передбачає завершення антитерористичної операції (АТО) та початок операції Об’єднаних сил, яку очолить військове керівництво.

 Датою старту окупації опосередковано названо дату початку тимчасової окупації Криму 20 лютого 2014 року, через посилання на інший закон. Закон розширює повноваження президента та силових структур на Донбасі. Перетин лінії розмежування може ускладнитися.

Командувач об’єднаних сил зможе обмежувати в’їзд в ОРДЛО. Окрім того, лише він визначатиме, чи допускати людину у район здійснення заходів із забезпечення національної безпеки й оборони. Поки що невідомо, чи це також стосуватиметься і гуманітарних організацій та журналістів.

Закон також дозволяє переміщення товарів в ОРДЛО.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко 20 лютого підписав закон  №2268-VIII, що переформатовує АТО і визначає Росію агресором.

У МЗС РФ заявляють, що Київ цим законом «перекреслив Мінські угоди» і «остаточно підтвердив свою націленість на силове вирішення конфлікту» на Донбасі, і погрожують, що конфлікт на сході України може перейти в стадію ескалації.

«Підписавши закон, Порошенко фактично перекреслив Мінські угоди, розв'язавши руки «партії війни». Про жодний прямий діалог з владою невизнаних республік (бойовиками «ДНР»/ «ЛНР» – ред.), деескалацію протистояння і пошук шляхів мирного політичного врегулювання не йдеться. ... Документ створює умови для насильницького захоплення неконтрольованих Києвом територій Донецької і Луганської областей, легалізує використання української армії проти мирного населення», – йдеться у заяві МЗС РФ, яку оприлюднено на сайті відомства 24 лютого.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті