Росія не дає ухвалити резолюцію ООН щодо перемир'я в Східній Гуті
В цей час повстанський регіон нещадно обстрілюють війська Асада

Рада Безпеки ООН перенесла на вечір суботи (19.00 за Києвом) голосування щодо резолюції про перемирʼя та припинення вогню в Сирії.
Причиною зриву попереднього засідання став провал переговорів щодо тексту відповідної резолюції з Росією, повідомляє ВВС.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
В резолюції пропонується встановити 30-денне перемир’я у Східній Гуті, де цього тижня внаслідок обстрілів військами Башара Асада загинули щонайменше 460 мирних жителів, за інформацією спостерігачів. (За оновленими даними, станом на полудень 24 лютого, кількість загиблих зросла до 505 людей, з яких 123 – діти).
Проект резолюції, ініційованої Кувейтом і Швецією, закликає до загального перемир'я, яке має набути чинності через 72 години після ухвалення резолюції.
Починаючи з четверга, голосування вже кілька разів переносилося саме через позицію Росії – ключового союзника сирійського режиму. Західні дипломати звинувачують РФ у тому, що вона, відкладаючи голосування, намагається виграти час для вирішального удару військ Асада по контрольованій повстанцями Східній Гуті.
Регіон Східна Гута став одним із перших осередків масових виступів проти Башара Асада у 2011 році та був захоплений повстанцями на початку громадянської війни.
США, Британія та Франція закликали схвалити резолюцію негайно, що дозволило б розпочати постачання гуманітарної допомоги в уражені райони Сирії.
Глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що Росія готова погодити резолюцію Ради безпеки ООН щодо гуманітарної паузи в сирійській східній Гуті, але потрібні гарантії всіх гравців щодо готовності дотримуватися перемир'я.
Більше про те, що відбувається в Східній Гуті і чому повстанці обирають залишитися на обложеній військами Асада території, замість того щоб покинути її, читайте в матеріалі Mind «Бомбовий апокаліпсис» у Сирії: чому чотири повстанських угруповання не йдуть з Гути».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.