Введення LCR посприяє поліпшенню показників ліквідності українських банків – Moody's
На сьогодні українські банки звітують про стан миттєвої, поточної та короткострокової ліквідності

Впровадження Національним банком України (НБУ) нової обов'язкової вимоги – коефіцієнта покриття ліквідністю (liquidity coverage ratio, LCR) – сприяє поліпшенню показників ліквідності банків і знизить їх відповідні ризики. Про це повідомляють аналітики міжнародного рейтингового агентства Moody's Investors Service, передає Інтерфакс.
«Фондування українських банків переважно короткострокове: більше 70% фінансування залучається на строк до трьох місяців. При цьому вклади до вимоги становлять понад 40% зобов'язань. Ми очікуємо, що нова вимога посилить увагу банків до джерел довгострокового фондування, таких як термінові депозити і запозичення, що, відповідно, сприятиме поліпшенню показників їх ліквідності», – повідомляється огляді Moody's.
Рейтингове агентство при цьому нагадує, що наразі українські банки звітують про стан миттєвої (норматив Н4), поточної (Н5) і короткострокової (Н6) ліквідності і вважає відповідні нормативи малоінформативними з практичної точки зору.
«Вони не враховують потенційні відтоки і притоки і відповідно недооцінюють ліквідність, яка може знадобитися банку в період шоку», – відзначає Moody's.
На відміну від зазначених нормативів, LCR враховує обсяг ліквідних активів, які можуть знадобитися банку в разі посиленого відтоку коштів, додає рейтингове агентство.
Як повідомлялося, НБУ з 1 червня починає перший етап впровадження нового пруденційного нормативу для банків – коефіцієнта покриття ліквідністю LCR.
Згідно з рішенням центробанку, з 1 червня 2018 року обслуговування нормативу LCR здійснюватиметься в тестовому режимі і з 1 грудня 2018 року він стане обов'язковим до виконання. Банки розраховуватимуть показник щодня і звітуватимуть НБУ на щомісячній основі.
Банки повинні будуть дотримуватися норматив LCR як в національній, так і в іноземній валюті.
Згідно з нормами ЄС, значення коефіцієнта LCR для банків встановлено на рівні 100%. Період, необхідний для досягнення цього значення банками, буде визначено НБУ за результатами тестових розрахунків.
Певний період часу нормативи миттєвої ліквідності (Н4), поточної ліквідності (Н5) та короткострокової ліквідності (Н6) будуть діяти одночасно з LCR.
Нагадаємо: переглянути показники українських банків можна в оновленому рейтингу життєздатності банків Mind.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].