ЄС хоче ввести новий податок для таких великих технологічних компаній, як Amazon, Google та Facebook
Податок на доходи розраховуватиметься на основі того, де знаходяться користувачі, а не штаб-квартира компанії

Єврокомісія хоче ввести податок на доходи великих технологічних компаній, який засновувався на тому, де знаходяться користувачі, а не штаб-квартира компанії. Про це повідомляє Reuters.
Ця пропозиція, направлена на збільшення податків таких компаній, як Amazon, Google та Facebook, які великі країни ЄС звинувачують у приховуванні прибутків у країнах з низькими податками, зокрема Люксембург та Ірландію.
Тим не менш ця ідея може зіштовхнутись із спротивом зі сторони невеликих країн, які бояться стати менш привабливими для міжнародних компаній.
У документі йдеться, що податок повинен застосовуватися до компаній з доходами вище 750 млн євро ($922 млн) у всьому світі і з доходами в ЄС не менше 10 млн євро на рік.
Компанії, які продають рекламне місце в інтернеті, такі, як: Facebook, Twitter та Instagram, будуть обкладатися податком. Також під дію проекту пропозиції потрапили цифрові ринки, такі як Amazon, та економічні гіганти Airbnb та Uber.
Інтернет-ресурси, потокові служби, такі, як: Netflix, онлайн-ігри, хмарні сервіси та ІТ-послуги від податку будуть звільнені.
Податок збиратимуть у країнах ЄС, де знаходяться користувачі, а не в штаб-квартирах компаній.
«Це спричинить додаткові вимоги до звітності, щоб податкові органи країн-членів могли підрахувати, скільки податків має бути сплачено в їх юрисдикції», – йдеться в документі.
Податок буде розраховуватись на «сукупні валові доходи» бізнесу і повинен мати єдину ставку ЄС «від 1% до 5%». Податок буде тимчасовим заходом, який застосовуватиметься лише до затвердження більш комплексного рішення щодо справедливого цифрового оподаткування.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].