Тому що креативний: створити «Опоблок» у 2014-му регіоналам порадив Манафорт

Тому що креативний: створити «Опоблок» у 2014-му регіоналам порадив Манафорт

На його думку, нова назва для «Партії регіонів» символізувала б «голос росіян на сході»

Тому що креативний: створити «Опоблок» у 2014-му регіоналам порадив Манафорт
фото Shutterstock

Після втечі екс-президента України Віктора Януковича Пол Манафорт приїжджав до України ще принаймні 17 разів, де консультував «Партію регіонів», а згодом і «Опозиційний блок». Про це повідомляє Bloomberg.

За словами українських прокурорів, Манафорт здійснив 17 поїздок в Україну у 2014 та 2015 роках. При цьому ці поїздки відбувались пізніше, ніж зазначається в розслідуванні спецпрокурора США Робера  Мюллера.

Його робота в Україні принесла йому менше грошей, ніж приносила раніше, головним чином тому, що «основне джерело» коштів – український президент Віктор Янукович – вже на той момент втік до Росії. Частина людей стверджує, що Манафорт не отримав коштів за той період роботи.

Манафорт повернувся в Україну за кілька місяців після втечі Януковича, коли Росія вже анексувала Крим, та порадив «Партії регіонів» змінити назву на «Опозиційний блок», який би став «голосом росіян на сході».

Манафортові було виплачено близько $1 млн за його роботу на парламентських виборах у жовтні 2014 року, повідомив Нестор Шуфрич, один з лідерів «Опоблоку».

Остання консультативна робота Манафорта в Україні закінчилась менш ніж за шість місяців до того, як він почав працювати на Трампа: він провів не менше місяця в Україні, консультуючи «Опозиційний блок» перед місцевими виборами у 2015 році. Водночас він, як повідомляють джерела, отримав лише частину грошей за виконану роботу.

Манафорт днями відкинув звинувачення за новими обвинуваченнями, які проти нього висунув спецпрокурор Мюллер. Суд над екс-радником Трампа розпочнеться 17 вересня.

Нагадаємо: згідно з новими обвинуваченнями, Манафорт разом із своїм колегою, Ріком Гейтсом, вивели понад $30 млн на таємні офшорні рахунки. За даними розслідування, вони маскували отримані від роботи в Україні кошти під «позики» та займались підробкою фінансових документів для отримання додаткових кредитів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті