Президент підписав закон про створення кредитного реєстру НБУ

Президент підписав закон про створення кредитного реєстру НБУ

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування

Президент підписав закон про створення кредитного реєстру НБУ
Фото: president.gov.ua

Президент України Петро Порошенко підписав прийнятий Верховною Радою 6 лютого 2018 року закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо створення та ведення Кредитного реєстру Національного банку України та вдосконалення процесів управління кредитними ризиками банків» (№ 7114-д).

Про це йдеться у повідомленні на сайті президента.

Як зазначається, закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, окремих підпунктів, що набирають чинності з дня початку роботи Вищого антикорупційного суду. Крім того, положення щодо обов’язку банків подавати до Кредитного реєстру інформацію про здійснені ними кредитні операції починають діяти з 1 квітня 2018 року; щодо інформації, яка подається до Кредитного реєстру та доступу до неї – через 6 місяців з дня набрання чинності цим законом, але не пізніше 31 грудня 2018 року; щодо використання банками інформації з Кредитного реєстру для оцінки кредитного ризику – з 1 січня 2019 року.

Нагадаємо, закон передбачає передачу інформації до Кредитного реєстру по кредитах, заборгованість за якими становить більше розміру 100 мінімальних заробітних плат (на даний момент – 320 000 грн), що надає можливість забезпечити збирання інформації щодо найбільш ризикових кредитів.

Кредитний реєстр Національного банку – інформаційна система, що забезпечує збирання, накопичення, зберігання, зміну, використання та поширення (надання) інформації про кредитні операції банків та про стан виконання зобов’язань за такими операціями, аналіз та класифікацію кредитів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло