Кремнієва долина – 2: Китай переманює до себе ІТ-спеціалістів, ловить на високу зарплату
З початком економічного розвитку Китаю в країну масово повертаються технарі-мігранти в пошуках кращого заробітку

Китайська влада вирішила докласти зусиль, щоб створити у своїй країні аналог Кремнієвої долини – майданчик для прогресу, генерації ідей та розвитку технологій. Китайський уряд розробив цілу програму, щоб залучити якомога більше фахівців з цифрових технологій у технопарк Чжунгуаньцунь (Z-Park), повідомляє HighTech з посиланням на Reuters.
Іноземним співробітникам спростять процес отримання візи і посвідки на проживання. Володарі посвідки на проживання отримають пільги і велику свободу при перетині кордонів.
Виходячи з законодавства, особи, які мають посвідку на проживання, зможуть очолювати національні програми інновацій і виступати законними представниками наукових дослідницьких інститутів Китаю.
Чжунгуаньцунь – перший технопарк у Китаї. Z-Park займає площу 488 кв. км і складається з 16 наукових зон. Багато відомих компаній, у тому числі Lenovo і Baidu, мають офіси в Чжунгуаньцунь.
Однак у технопарку гостро не вистачає спеціалістів у галузі ІТ, зокрема закордонних.
«У Z-Park працює всього 10 000 фахівців з інших країн. Тоді як у Кремнієвій долині третину населення складають провідні ІТ-експерти з-за кордону», – зауважила Лю Міньхуа, глава управління кадровим потенціалом представництва Комуністичної партії в Пекіні.
Найбільша потреба виникла у спеціалістах зі штучного інтелекту (АІ) та суперкомпʼютерів – саме ці галузі найактивніше розвиваються у США.
Запрошувати розробників і вчених будуть через іноземні представництва Чжунгуаньцунь. Офіси парку розташовуються в 10 країнах, зокрема в США, Канаді, Великобританії, Австралії і Фінляндії.
Видання зазначає, що з початком економічного розквіту змінилася і ситуація з відтоком «умів» за кордон. Сьогодні спеціалісти, які виїхали з Китаю в інші країни в пошуках кращих умов, масово повертаються, оскільки виникла потреба в нових спеціалістах і зʼявилося багато високооплачуваних робочих місць.
Так, у 2016 році в Китай повернулося 432 500 професіоналів в області технологій – на 22% більше, ніж у 2013. Багато хто залишає Кремнієву долину і влаштовується в Tencent, Baidu або Alibaba. Зазначається, що фахівців навмисно залучають рекордно високими зарплатами і перспективами кар'єрного росту.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].