За 13 днів бомбардувань у сирійській Східній Гуті загинуло 674 особи

За 13 днів бомбардувань у сирійській Східній Гуті загинуло 674 особи

Президент Асад заявив, що і надалі продовжуватиме атакувати регіон

За 13 днів бомбардувань у сирійській Східній Гуті загинуло 674 особи
фото з twitter.com/SyriaCivilDef

За останні два тижні в сирійській Східній Гуті в результаті військового нападу сирійського уряду, який підтримала Росія, загинуло 674 мирних жителя. Про це повідомляє волонтерська група «Білі каски» (The White Helmets), передає Al Jazeera.

Східна Гута, де проживає майже 400 000 людей, була взята в облогу сирійським урядом у середині 2013 року.

Повітряні бомбардування викликали міжнародний осуд, але 30-денне припинення вогню, одноголосно прийняте Радою безпеки ООН минулого тижня, повною мірою не реалізується. Повітряні напади продовжуються.

«Від початку так званого режиму припинення вогню було вбито 103 людини», – сказав Махмуд Адам, член «The White Helmets», та додав, що серед них було 22 дитини та 43 жінки.

Жителі району висловили недовіру до «п’ятигодинних щоденних гуманітарних пауз», які запропонувала Росія, щоб дозволити евакуювати поранених та ввозити конвої допомоги.

Як повідомляється, досі жодному конвою не вдалось увійти на територію Східної Гути, а жителі району переконані, що немає жодної гарантії їх безпеки, якщо вони вирішать покинути небезпечну територію.

«Люди Східної Гути сміються над новинами про «коридор для виходу» – вони ні на секунду в нього не повірили, бо вони втратили будь-яку впевненість у авторитеті режиму, особливо з огляду на те, що обстріли не припинились», – сказав місцевий активіст Абдельмалік Абуд.

Також стало відомо, що президент Сирії Башар Асад заявив, що урядові війська продовжать наступ на Східну Гуту, незважаючи на заклики міжнародної спільноти. Під час виступу на державному телебаченні він сказав, що «між припиненням вогню та бойовими операціями немає жодних протиріч».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло