Хорошковський вирішив не купувати українську «дочку» Сбєрбанку

Хорошковський вирішив не купувати українську «дочку» Сбєрбанку

Бізнесмен, який є резидентом Монако, вийшов з переговорів через можливі санкції ЄС

Хорошковський вирішив не купувати українську 	«дочку» Сбєрбанку
Фото УНІАН

Бізнесмен Валерій Хорошковський вийшов з переговорів щодо купівлі української дочки Сбєрбанку. Про це повідомляє FinClub.

Повідомляється, що Хорошковський досяг принципової домовленості з материнською структурою Сбєрбанку. Однак він був змушений наприкінці січня вийти з переговорів, після того як його юристи дали свій висновок про можливі ризики, пов'язані з порушенням санкцій законодавства ЄС у разі прямої або опосередкованої покупки українського Сбєрбанку.

«Для Хорошковського, який є резидентом Монако, питання санкцій ЄС дуже важливе, тому він вийшов з переговорів», – заявило джерело видання.

Вихід Хорошковського з переговорів збігся за часом з відходом з банку глави правління Ігоря Юшка, який допомагав йому вести переговори. Юшко залишив банк з 1 лютого. Після відходу Юшка правління банку також покинув скарбник банку Дмитро Золотько. В. о. голови правління банку стала Ірина Князєва.

Наразі Національний банк розглядає документи від білоруського Парітетбанку на покупку 100% акцій Сбербанку, який був направлений йому 21 грудня 2017 року. Влітку 2017 року Парітетбанк фігурував як елемент угоди з купівлі українського банку інвестиційною компанією VP Capital, що належить білоруському IT-підприємцю Віктору Прокопені.

Валерій Хорошковський раніше очолював СБУ, митниці, був першим віце-прем'єром в уряді Миколи Азарова у 2010–2012 роках. Останні п'ять років він живе в Монако.

Раніше він був власником Укрсоцбанку, а на кінець 2016 року опосередковано контролював 50% групи Inter Media Group, що володіє телеканалом «Інтер».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло