«Нафтогаз» вимагатиме компенсацію в 34% за переплату газу в березні в «Газпрому»
Середньозважена ціна газу від європейських постачальників у березні цього року перевищила ціну газу від «Газпрому»

НАК «Нафтогаз України» вимагає від російського «Газпрому» компенсацію за невиконання контрактних зобов’язань щодо поставки газу в березні в розмірі 34%. Про це пише головний комерційний директор НАК Юрій Вітренко на своїй сторінці у Facebook.
«За оперативними даними, середньозважена ціна газу від європейських постачальників у березні цього року перевищила ціну газу від «Газпрому» (після її зниження відповідно до рішення Стокгольмського арбітражу) на 33,9%. Вся ця переплата буде виставлена «Газпрому» для компенсації», – йдеться в повідомленні.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Разом з цим Вітренко підкреслив, що українці гідно вийшли з ситуації з газопостачанням та «показали самі собі і всім навкруги, що в нас є згуртована нація, яка здатна адекватно відповідати на зовнішні загрози».
«Ми разом показали Європі, що Україна – надійний транзитер, а Росія – ненадійний постачальник газу. Це важливо з огляду на те, що Європа має знайти в собі сили відмовитися від «Північного Потоку – 2», – додав Вітренко.
Нагадаймо, «Газпром» після рішення Cтокгольмського арбітражу не на його користь заявив про те, що ініціює розірвання контрактів на поставку і транзит газу з НАК «Нафтогаз України».
Голова «Нафтогазу» Коболєв запропонував знизити температуру в оселях, аби Путін не реалізував план «газового шантажу».
Також Україна направила Європейському союзу ноту про застосування механізму попередження кризових ситуацій в енергетиці та ініціювала тристоронні переговори у форматі Україна – ЄС – Росія щодо забезпечення стабільності поставок газу російським «Газпромом» в Україну і ЄС.
Єврокомісія заявила про готовність бути посередником у газовій суперечці між Україною та РФ.
Більше про конфлікт, який виник після рішення арбітражу, і його наслідки читайте в матеріалі Mind «Охолоджена ейфорія: що буде після перемоги «Нафтогазу» в Стокгольмському арбітражі».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.