Треба знизити температуру в оселях, аби Путін не реалізував план «газового шантажу» – Коболєв
Це дозволить скоротити добове споживання газу на 8–10%

Глава Національної акціонерної компаній «Нафтогаз України» Андрій Коболєв пропонує українцям зменшити температуру в приміщеннях на один-два градуси для того, щоб уникнути кризової ситуації в енергетиці та не дати президенту Росії Володимиру Путіну реалізувати свій план газового шантажу. Про це Коболєв повідомив в ефірі одного з українських телеканалів, передає УНІАН.
«Газу в нас досить, у нас велика «підземка» (запаси в підземних сховищах газу). Проблема, яка у нас виникає, полягає в тому, що через падіння тиску на вході в систему нам дуже важко підтримувати і транзит, і внутрішнє споживання. Система зараз працює на максимальному рівні навантаження. Про що ми б пропонували подумати споживачам – це їхня добра воля, але щоб не дати Путіну реалізувати свій план газового шантажу, є дуже простий захід – на один градус зменшити температуру вдень і на два – вночі, а підприємствам протягом двох вихідних днів не обігрівати приміщення», – сказав Коболєв.
Він зазначив, що ці заходи незначно вплинуть на комфорт або продуктивний процес, але дозволять скоротити добове споживання на 8–10%.
«Цього буде достатньо, щоб повернути режим системи в комфортний і спокійний. Зараз цей режим коштує нам не тільки навантаження працівників, а й додаткових втрат газу, які також будуть передані «Газпрому» для оплати, але, з точки зору уникнення кризової ситуації та з точки зору нас, як споживачів, які вміють себе контролювати, – це була б дуже корисна міра для всієї країни», – зазначив глава «Нафтогазу».
Нагадаємо, що 28 лютого, «Нафтогаз України» виграв суперечку з російським «Газпромом». «Нафтогаз» домігся компенсації в сумі $4,63 млрд за недопостачання «Газпромом» погоджених обсягів газу для транзиту. За результатами двох арбітражних проваджень у Стокгольмі «Газпром» має сплатити $2,56 млрд на користь «Нафтогазу».
Однак «Газпром» висловив незгоду з рішенням Стокгольмського арбітражного суду, який раніше зобов'язав російську компанію виплатити $2,56 млрд на користь українського «Нафтогазу» в справі про транзит газу.
У «Нафтогаз України» висловили здивування рішенням російського «Газпрому» повернути передоплату за газ.
А сьогодні президент Петро Порошенко доручив НАК «Нафтогаз України» та українським міністерствам домагатися арешту активів російського «Газпрому» в разі відмови ним виплачувати кошти, присуджені на користь НАК Стокгольмським арбітражем.
Як Нафтогаз врегулює складну ситуацію на внутрішньому ринку в цей раз? Чи зможе уникнути звинувачень в нелегальному відборі газу? Це питання, найбільш актуальні зараз. Але в перспективі після 2019 року Україна ризикує втратити $2-3 млрд. доходів від Газпрому за транспортування газу. Наскільки реальним є сценарій нульового транзиту, Mind аналізував в матеріалі «Охолоджена Ейфорія: що буде после перемоги «Нафтогазу» в Стокгольмському арбітражі».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].