Небезпечна тенденція: тіньовий банківський сектор у світі зростає

Небезпечна тенденція: тіньовий банківський сектор у світі зростає

За оцінкою FSB, сектор виріс до $99 трлн, що дорівнює 30% активів світової фінансової системи

Небезпечна тенденція: тіньовий банківський сектор у світі зростає
фото Shutterstock

За підсумками 2016 року сукупний обсяг активів тіньового банківського сектору (ТБС) з 29 країн, на частку яких припадає близько 80% світового ВВП, склав $45,16 трлн (вузька оцінка). Це приблизно на 7,6% більше, ніж минулого року, випливає з докладу Ради з фінансової стабільності (Financial Stability Board, FSB).

За оцінкою Ради, на тіньовий банківський сектор у цих 29 юрисдикціях припадає близько 13% активів всієї фінансової системи.

На частку США припадає приблизно 31,3% всіх активів ТБС ($14,134 трлн), на частку Китаю – 15,5% ($7 трлн), Кайманових островів – 10%, на частку Люксембургу, який вперше потрапив під дослідження, – 7,2% ($3,2 трлн), Японії – 6%.

Україна в розрахунок ТБС не увійшла.

Широкий показник, що враховує всі фінкомпанії, крім банків, центральних банків, пенсійних фондів і страховиків, виріс на 8% – до $99 трлн, це найбільший показник з 2002 року. Ця сума дорівнює 30% активів світової фінансової системи, зазначає Інтерфакс.

Оцінка активів тіньового банківського сектору може бути як широкою, так і вузькою (коли не враховуються активи компаній, що входять до складу банківських холдингів і фінансових компаній, які безпосередньо не беруть участі в процесі кредитного посередництва). Експерти FSB приділяють особливу увагу вузькій групі, оскільки вважається, що компанії з цієї сфери мають підвищений рівень системного ризику.

Хоча в FSB визнають, що небанківське фінансування – досить важлива альтернатива банківському фінансуванню, яка допомагає підтримати активність реальної економіки, експерти зазначають, що зростання тіньового банківського сектору може призвести до нових ризиків для світової економіки.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло