НБУ пом’якшив вимоги до кредитних посередників банків
Спецпроєкт
Трансформації бізнесу

НБУ пом’якшив вимоги до кредитних посередників банків

Відповідні зміни набувають чинності 7 березня

НБУ пом’якшив вимоги до кредитних посередників банків
Фото: Юлія Березовська/Прес-центр НБУ

Національний банк України пом’якшив вимоги до кредитних посередників банків. Відповідні зміни затверджені постановою правління НБУ №23 «Про утвердження змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку» і набувають чинності 7 березня. Про це повідомляється на сайті НБУ.

Згідно з повідомленням, Нацбанк скасував вимоги щодо розміщення на веб-сторінці банку фотографій працівників кредитного посередника, а також реквізитів кожного посередницького договору; зменшив вимоги до працівників кредитних посередників, які здійснюють обслуговування споживачів (однак залишаються вимоги лише щодо їх ділової репутації та рівня знань у сфері споживчого кредитування); передбачив можливість пред’явлення в різні банки однієї довідки уповноваженого органу про наявність або відсутність заборгованості з податків і зборів (обов’язкових платежів), що видається фізичній особі; надав можливість банку не здійснювати перевірку/контроль за дотриманням фізичними особами – працівниками кредитного посередника встановлених вимог за умови, що цим кредитним посередником є інший банк чи юридична особа, які забезпечують такий контроль; установив вимогу щодо виключення кредитного посередника з переліку кредитних посередників у сфері споживчого кредитування на ринку банківських послуг (далі – перелік) у разі нездійснення відповідної діяльності протягом року з дати включення до переліку (замість вимоги про розірвання банком посередницького договору).

Разом з цим повідомляється,  що також внесені зміни про необхідність інформування банком НБУ про види діяльності, які будуть здійснюватися певним кредитним посередником у сфері споживчого кредитування на користь банку-кредитодавця відповідно до ст. 6 закону «Про споживче кредитування».

Банкам необхідно буде надати регулятору інформацію про посередницькі договори з урахуванням внесених цією постановою змін після того, як постанова набуде чинності.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті