Завод Фірташа обшукали детективи НАБУ

Завод Фірташа обшукали детективи НАБУ

Що шукали, не повідомляють, адже захищають таємницю слідства

Завод Фірташа обшукали детективи НАБУ
Фото УНІАН
Фото УНІАН

Детективи Національного антикорупційного бюро (НАБУ) проводять обшуки на території ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» (ЗТМК), повідомляє Укрінформ із посиланням на прес-службу бюро, яка підтвердила проведення зазначених слідчих дій.

«Дійсно, сьогодні, 6 березня, детективами НАБУ в рамках розслідування раніше відкритого провадження на ЗТМК проводяться слідчі дії – обшуки», – повідомили у прес-службі.

Водночас, що конкретно і в зв'язку з чим детективи НАБУ шукають сьогодні на підприємстві, у прес-службі не уточнили, посилаючись на таємницю слідства.

Нагадаємо, у червні 2016 року НАБУ було відкрито кримінальне провадження за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) у зв'язку з нецільовим використанням коштів, що призначалися на модернізацію виробництва ЗТМК. Слідство встановило, що протягом 2014–2015 років на модернізацію виробництва ЗТМК компанія-співвласник Tolexis Trading Limited виділила 880 млн грн. Проте директор підприємства, зловживаючи службовим становищем, вчинив розтрату більшої частини отриманих грошових коштів (492 млн грн), перерахувавши їх на користь третіх осіб. Кошти були спрямовані на погашення заборгованості ЗТМК перед ВАТ «Холдингова компанія «Енергомережа», ВАТ «Запоріжжяобленерго», ВАТ «Комерційний банк «Надра» і ТОВ «Синтез Ресурс».

Так, у ході розслідування, в окреме кримінальне провадження були виділені матеріали, що стосуються діяльності директора ЗТМК Володимира Сівака. Водночас у листопаді 2016 року посадовцю було висунуто обвинувачення у скоєні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) на суму 492 млн грн. Нині матеріали цього кримінального провадження знаходяться на розгляді в суді.

Нагадаємо, Запорізький титано-магнієвий комбінат, єдиний виробник губчастого титану в Європі, створено у 2013 році державою в особі Фонду держмайна (володіє 51% статутного капіталу) та кіпрською компанією Tolexis Trading Limited (49%), яку пов’язують з Дмитром Фірташем.

Остання зобов’язалася сплатити борги держпідприємства, на основі якого було створено ТОВ, та інвестувати $110 млн у впровадження передових технологій і устаткування вітчизняних та зарубіжних фірм.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті