Захворіло у світі
11,124,651
Померло у світі
526,003
Вилікувалось у світі
5,905,310
Захворіло в Україні
47,677
Померло в Україні
1,227
Вилікувалось в Україні
21,155
Україна хоче збудувати космодром у Австралії

Україна хоче збудувати космодром у Австралії

Для будівництва українській стороні треба 5–7 тис. кв. км та $500 тис. інвестицій

Україна хоче збудувати космодром у Австралії
фото з pixabay.com

Державне космічне агентство України хоче збудувати космодром на заході Австралії для запуску ракет. Наразі пропозицію розглядають в австралійському парламенті. Про це повідомляє The West Australian.

Заявку було подано в 2016 році. Посол України в Австралії Микола Кулініч зазначив, що Україна має технічні знання та довгу історію в глобальній космічній гонці.

«Ця пропозиція дуже реалістична, – сказав він. – Україна може розпочати вже завтра вранці, якщо матиме майданчик. Ми пропонуємо своїх людей та свій досвід, якщо в Австралії є земля для використання».

Українське космічне агентство заявляє, що для побудови космодрому треба 5000–7000 кв. км, бажано біля авіабази Кертін неподалік Дербі, на заході країни. За розрахункам початкові інвестиції мають складати $500 000.

Зведення стартових майданчиків, ангарів та допоміжних споруд могло б фінансуватися за рахунок приватних інвестицій, а також союзників Австралії.

Українська сторона вважає, що цей об'єкт може стати центральним пусковим майданчиком в Азії, яка обслуговуватиме комерційні запуски для регіональних партнерів Австралії, як-от Японія, Сінгапур, Південна Корея та Індонезія.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті