Якщо Радбез ООН не може нічого вдіяти в Сирії, Сполучені Штати зможуть – посол США в ООН

Якщо Радбез ООН не може нічого вдіяти в Сирії, Сполучені Штати зможуть – посол США в ООН

Ніккі Гейлі нагадала, як США відреагували на застосування хімічної зброї в Сирії минулого року

Якщо Радбез ООН не може нічого вдіяти в Сирії, Сполучені Штати зможуть – посол США в ООН
Фото Shutterstock

Посол США в ООН Ніккі Гейлі попередила, якщо Рада безпеки ООН не зможе вжити заходів для виконання резолюції щодо встановлення 30-денного перемир’я в Сирії, то Вашингтон «готовий діяти» та повторити минулорічне бомбардування сирійської авіабази, яке відбулося через використання «асадівськими» силами хімічної зброї. Про це повідомляє Reuters.

«Це не той шлях, якому ми надаємо перевагу, але це той шлях, який ми продемонстрували, яким ми можемо піти, і ми знову готові це зробити, – заявила Гейлі 15 членам Радбезу. – Коли міжнародна спільнота не здатна діяти послідовно, тоді держави вимушені вживати власних заходів».

«Не було припинення військових дій, – зазначив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш. – Насилля триває в Східній Гуті та за її межами – зокрема, в Афріні, частинах Ідліба та в Дамаску».

«Незважаючи на певні обмеження конвоїв, доставки продовольства, гуманітарної допомоги та послуг були небезпечними… Облогу знято не було… наскільки нам відомо, жодного хворого або пораненого не було евакуйовано», – сказав він.

Як повідомлялося, 24 лютого Радбез ООН ухвалив резолюції щодо впровадження 30-денного перемир’я в Сирії з метою доставки гуманітарної допомоги та евакуації поранених.

За три тижні інтенсивних обстрілів загинуло 1160 людей, мирні жителі в Східній Гуті ховаються по підвалах в очікуванні нових авіаударів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло