mind
Кабмін знову пропонує раптові перевірки трудового законодавства – тепер у зоні АТО
Спецпроект
Трансформації бізнесу

Кабмін знову пропонує раптові перевірки трудового законодавства – тепер у зоні АТО

Перевірки проводитимуть інспектори праці

Кабмін знову пропонує раптові перевірки трудового законодавства – тепер у зоні АТО
Фото: Уніан

Кабінет міністрів пропонує ввести систему інспекції праці за додержанням трудового законодавства про працю в період і на території проведення антитерористичної операції (АТО), зокрема, дозволити проведення раптових перевірок підприємств та організацій.

Відповідний урядовий законопроект «Про внесення зміни до статті 3 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» щодо вдосконалення здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю» (№ 8101) зареєстрований на сайті Верховної Ради.

Так, інспектори праці зможуть у будь-який час без попередження приходити на підприємство, яке підлягає інспекції, та матимуть право доступу до первинних документів і спілкування з працівниками та роботодавцями.

Як зазначається в поясненні до документу, через відсутність держконтролю на території Донецької та Луганської областей  зросли заборгованості по заробітній платі – до 2 млн грн станом на 1 січня 2017 року.

«Прийняття проекту акта сприятиме забезпеченню дотримання вимог законодавства про працю та зайнятість населення в період і на території проведення антитерористичної операції», – йдеться в пояснювальній записці.

Раніше повідомлялося, що Кабмін запропонував Верховній Раді зняти обмеження на проведення Державною службою з питань праці перевірок дотримання законодавства про працю підприємствами.

Нагадаємо: згідно з Податковим кодексом до 31 грудня 2018 року введено мораторій на проведення органами державного нагляду (контролю) планових перевірок господарської діяльності. 

Пізніше було повідомлено, що Кабмін дозволив перевіряти бізнес до кінця 2018 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті