Рада удосконалила у першому читанні законопроект про введення в обіг об'єктів інтелектуальної власності
Спецпроект
Трансформації бізнесу

Рада удосконалила у першому читанні законопроект про введення в обіг об'єктів інтелектуальної власності

Власник контролюватиме поширення зразків власного твору

Рада удосконалила у першому читанні законопроект про введення в обіг об'єктів інтелектуальної власності
Фото: Shutterstock

Власник аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп'ютерних програм, баз даних відстежуватиме видачу контрольних марок про поширення зразків своїх творів, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Відповідний законопроект №4571 «Про внесення змін до статті 5 Закону України «Про розповсюдження примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп'ютерних програм, баз даних» (щодо подолання піратства та поліпшення інвестиційного клімату)» Верховна Рада прийняла за основу.

Як повідомляє агентство із посиланням на заступника міністра економічного розвитку і торгівлі Михайла Титарчука, який представив законопроект, останнім часом поширилися випадки, коли шахраї незаконно отримують контрольні марки з використанням фіктивних ліцензійних угод, і тому, – «ми пропонуємо простий механізм протидії цим явищам».

За його словами, законопроект уточнює порядок заяв отримання контрольних марок і вводить норму, за якої власники можуть контролювати процес видачі таких марок і своєчасно протидіяти незаконному використанню цих захисних елементів.

Крім того, законопроект передбачає, що протягом 3 робочих днів після видачі контрольних марок Міністерство економічного розвитку оприлюднить на своєму офіційному сайті перелік найменувань зразків, на які вони видані, дані про заявника, щодо якого прийнято рішення про їх видачу, дату видачі і кількість виданих контрольних марок.

«Законопроект спрямований на створення додаткового механізму для боротьби з піратством і порушення прав суб'єктів авторського права», – зазначив М.Титарчук.

Нагадаємо, на початку лютого 2018 року Кабмін за ініціативою Мінекономрозвитку (МЕРТ) створив Раду з питань інтелектуальної власності, яка здійснюватиме координацію процесів щодо функціонування та розвитку системи правової охорони інтелектуальної власності в Україні.

Водночас, раніше Кабмін ухвалив 2 законопроекти МЕРТ щодо покращення сфери захисту прав інтелектуальної власності в Україні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті