mind
Рада посилила охорону географічних зазначень та елементів мікросхем
Спецпроект
Трансформації бізнесу

Рада посилила охорону географічних зазначень та елементів мікросхем

Відповідні законопроекти у сфері захисту прав інтелектуальної власності Рада підтримала у першому читанні

Рада посилила охорону географічних зазначень та елементів мікросхем
Фото: Shutterstock

Верховна Рада ухвалила в першому читанні ініційовані Мінекономрозвитку (МЕРТ) законопроекти у сфері захисту прав інтелектуальної власності, зокрема, щодо охорони географічних зазначень та прав на конфігурації елементів мікросхем (компонування напівропровідників), йдеться у повідомленні на сайті МЕРТ.

Згідно з проектом закону, географічне зазначення – це географічне найменування місця (регіону або населеного пункту), з якого походить товар. Як правило, такий товар має особливу якість, репутацію чи будь-які інші характеристики, зумовлені головним чином географічним походженням. При цьому хоча б один із етапів виробництва, або переробки товару здійснюється на визначеній географічній території. Назви таких товарів захищаються законом в системах національного та міжнародного права.

«Всесвітньо відомими назвами, які захищені, зокрема, і правом ЄС є «шампанське» (ігристе вино, вироблене з винограду, який росте у французькому регіоні Шампань) або «коньяк» (бренді з білих сортів винограду, який виробляється у французькому муніципалітеті Коньяк, регіон Нова Аквітанія) та інші», – пояснюють у міністерстві.

Так, мова йде про законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правової охорони географічних зазначень» (№6023). 

Крім того, у МЕРТ зазначають, що законопроект №5694 щодо вдосконалення охорони прав на компонування напівпровідникових виробів, – «дозволить українським виробникам, ІТ-спеціалістам, науковцям ефективно захищати авторські права на власні розробки в електротехнічній галузі».

Як писав Mind, також рада закріпила у першому читанні й контроль за розповсюдженням аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп'ютерних програм, баз даних за власником цих творів, зокрема, видачу відповідних марок на їх поширення.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті