Рада посилила охорону географічних зазначень та елементів мікросхем

Рада посилила охорону географічних зазначень та елементів мікросхем

Відповідні законопроекти у сфері захисту прав інтелектуальної власності Рада підтримала у першому читанні

Рада посилила охорону географічних зазначень та елементів мікросхем
Фото: Shutterstock

Верховна Рада ухвалила в першому читанні ініційовані Мінекономрозвитку (МЕРТ) законопроекти у сфері захисту прав інтелектуальної власності, зокрема, щодо охорони географічних зазначень та прав на конфігурації елементів мікросхем (компонування напівропровідників), йдеться у повідомленні на сайті МЕРТ.

Згідно з проектом закону, географічне зазначення – це географічне найменування місця (регіону або населеного пункту), з якого походить товар. Як правило, такий товар має особливу якість, репутацію чи будь-які інші характеристики, зумовлені головним чином географічним походженням. При цьому хоча б один із етапів виробництва, або переробки товару здійснюється на визначеній географічній території. Назви таких товарів захищаються законом в системах національного та міжнародного права.

«Всесвітньо відомими назвами, які захищені, зокрема, і правом ЄС є «шампанське» (ігристе вино, вироблене з винограду, який росте у французькому регіоні Шампань) або «коньяк» (бренді з білих сортів винограду, який виробляється у французькому муніципалітеті Коньяк, регіон Нова Аквітанія) та інші», – пояснюють у міністерстві.

Так, мова йде про законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правової охорони географічних зазначень» (№6023). 

Крім того, у МЕРТ зазначають, що законопроект №5694 щодо вдосконалення охорони прав на компонування напівпровідникових виробів, – «дозволить українським виробникам, ІТ-спеціалістам, науковцям ефективно захищати авторські права на власні розробки в електротехнічній галузі».

Як писав Mind, також рада закріпила у першому читанні й контроль за розповсюдженням аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп'ютерних програм, баз даних за власником цих творів, зокрема, видачу відповідних марок на їх поширення.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло