mind
ЄС має намір збільшити візовий збір на 20 євро

ЄС має намір збільшити візовий збір на 20 євро

Єврокомісія розробила цілий пакет реформ для спільної візової політики ЄС, які полегшать процедури отримання віз та посилять показники безпеки

ЄС має намір збільшити візовий збір на 20 євро
фото з pixabay.com

Єврокомісія розробила ряд заходів, спрямованих на реформування спільної візової політики, згідно з яким візовий збір буде збільшено на 20 євро. Про це зазначається в повідомленні на сайті Єврокомісії.

Комісія пропонує реформувати спільну візову політику ЄС для адаптації правил до проблем безпеки, проблем, пов’язаних з питанням міграції та нових можливостей, які пропонують технічні розробки.

Туристична індустрія відіграє ключову роль в європейській економіці, на неї припадає 10% ВВП ЄС. Хоча країни – члени ЄС є одними з провідних туристичних напрямків у світі, занадто довгі та незручні процедури можуть стати на заваді туристам, а відтак, негативно вплинуть на економіку ЄС. Водночас вигоди від візових поїздок мають бути збалансованими з огляду на посилення міграції, безпеку та управління кордонами, щоб адекватно реагувати на існуючі та майбутні проблеми безпеки та міграції .

Майбутні зміни передбачають:

Більш прості, швидкі та безпечні процедури. Час прийняття рішення щодо видачі візи скоротиться з 15 до 10 днів. Туристи зможуть подавати заявки за 6 місяців до запланованої поїздки, а не за 3, як було раніше, а також оформляти заявки в електронному вигляді.

Багаторазові візи з довшим терміном дії. Гармонізовані правила будуть застосовуватися до багаторазових віз для уникнення повторного процесу «отримання візи» та скорочення витрат і економії часу.

Короткочасні візи на зовнішніх кордонах. Для полегшення короткочасного туризму країнам-членам буде дозволено видавати разові візи безпосередньо на зовнішніх сухопутних та морських кордонах за тимчасовими сезонними схемами. Такі візи будуть дійсними за умови перебування особою не більше 7 днів у державі-емітенті.

Додаткові ресурси для посилення безпеки.З огляду на значне збільшення витрат на обробку за останні роки буде введено помірне збільшення вартості візи – з 60 євро до 80 євро.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті